Zmiany w funkcjonowaniu bydgoskiego urzędu miasta! Powodem koronawirus

2022-01-25 12:33
Zmiany w funkcjonowaniu bydgoskiego urzędu miasta! Powodem koronawirus
Autor: UM Bydgoszcz

Uwaga mieszkańcy! W związku z ogromnym wzrostem zachorowań na COVID-19, od środy (26 stycznia) wprowadzone zostaną zmiany w obsłudze mieszkańców. Szczegóły podajemy poniżej!

- W związku z piątą falą epidemii koronawirusa i drastycznym wzrostem zachorowań i osób przebywających na kwarantannie, w trosce o zdrowie mieszkańców, od środy, 26 stycznia br. wprowadzamy zmiany w obsłudze klientów. Jednocześnie informujemy, że dostępne będą biura podawcze, w których będzie można złożyć wniosek/pismo a w wyjątkowych sytuacjach (opisanych poniżej), załatwić sprawę urzędową „od ręki” - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Zobacz także: Bydgoszczanie zamienili 1,50 zł na ogromne pieniądze! Takie coś zdarza się bardzo rzadko

Biura podawcze będą zlokalizowane w następujących miejscach:

- przy ul. Jezuickiej 1 - w portierni na parterze. Jedyne otwarte wejście będzie od ulicy Jezuickiej. Nie będzie możliwości wejścia do budynku urzędu przy ul. Jezuickiej 1 innym wejściem;

- przy ul. Grudziądzkiej - na parterze w budynku A. Wyjątki będą stanowić zgłoszenia zgonów.

- przy ul. Wojska Polskiego 65 - na parterze budynku będzie wyznaczone miejsce, w którym będzie można złożyć wniosek;

- przy ul. Jezuickiej 4 A- na parterze (przy dyżurce SM).

W filiach Urzędu Miasta przy ul. Emilii Gierczak (Fordon) i w Centrum Handlowym Zielone Arkady wizyty we wszystkich sprawach umawiane są telefonicznie.

Jednocześnie UM informuje, że każdy mieszkaniec składający pismo/wniosek otrzyma formularz, na podstawie którego może wyrazić zgodę na doręczanie wszelkiej korespondencji związanej z przedmiotem sprawy w drodze elektronicznej, tj. w sposób przewidziany w art. 391 par. 1 pkt 2 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego. Warunkiem takiego doręczania pism przez urząd jest podanie adresu do doręczeń elektronicznych e-PUAP. Dzięki temu nie będzie konieczności kolejnych wizyt w urzędzie.

Zobacz: Baseny i lodowiska w Bydgoszczy za darmo! Trzeba spełnić jeden warunek [FERIE ZIMOWE 2022]

Dowody osobiste

Referat Dowodów Osobistych Wydziału Spraw Obywatelskich - wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać osobiście lub drogą elektroniczną przez e-PUAP (dla dzieci do 12 roku życia). Odbiór dokumentów po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

Wydział Uprawnień Komunikacyjnych

Obsługa mieszkańców odbywa się na bieżąco - można rejestrować się telefonicznie na konkretną godzinę. Dostępnych jest również kilka stanowisk do bieżącej obsługi.

Wnioski osłonowe

Wnioski o dodatki osłonowe można składać przy ul. Wojska Polskiego 65 a do końca stycznia br. także w POM w Zielonych Arkadach i w filii UMB w Fordonie. Od 1 lutego br. wnioski będzie można składać tylko w Wydziale Świadczeń Rodzinnych przy ul. Wojska Polskiego oraz filii UMB w Fordonie przy ul. E. Gierczak.

Masz pytania zadzwoń na Infolinię

Wszelkich informacji można zasięgać pod numerem infolinii 800-800-404 (z telefonów stacjonarnych) lub tel. 52 58 58 344 (dla dzwoniących z telefonów komórkowych). Infolinie czynne w godzinach:

poniedziałek: 8:00 – 16:00

wtorek: 8:00 - 18:00

środa: 8:00 - 16:00

czwartek: 8:00 - 16:00

piątek: 8:00 - 14:00

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Próbne obciążenia na Moście Uniwersyteckim w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE