Zmiany w kursowaniu tramwajów na ul. Perłowej w Bydgoszczy. Będzie komunikacja zastępcza

i

Autor: ZDMiKP Bydgoszcz

Uwaga!

Zmiany w kursowaniu tramwajów w Bydgoszczy! Będzie też komunikacja zastępcza

2023-03-24 7:28

Ważne informacje dla wszystkich bydgoszczan, którzy korzystają z komunikacji miejskiej. ZDMiKP przekazało, że w związku z wprowadzaniem kolejnych etapów budowy trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską, pojawią się kolejne zmiany na torowisku. Tym razem zostaną one wprowadzone przy ul. Perłowej. - W weekend czekają nas zmiany w funkcjonowaniu komunikacji na tym odcinku - wyjaśniają drogowcy.

Zmiany w kursowaniu na ul. Perłowej. Drogowcy zapowiadają komunikację zastępczą

Jak przekazuje ZDMiKP, od 24.03.2023 r. od godziny 18:00 do poniedziałku (27.03.2023 r. godziny 3:00) zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu ulic Toruńska / Perłowa — podczas którego nastąpi montaż rozjazdów nakładkowych na torowisku i wykonany zostanie układ jednotorowy (mijanki) dla tramwajów.

Zobacz: Kierowcy jeżdżą już inaczej! Znamy szczegóły zmian w ruchu przy budowie mostów nad Brdą [ZDJĘCIA, WIDEO]

W związku z tym, na czas zamknięcia torowiska, tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś, natomiast funkcjonowanie linii nr 7 zostanie skrócone i wozy z tej linii  zjadą na zajezdnię (Toruńska i Łoskoń).

Uruchomiona także zostanie linia zastępcza ZaT6 w relacji rondo Toruńskie (przystanek dla linii nr 76) — Łęgnowo (pętla).

Na ten czas dla linii nr 59 zostanie przesunięty przystanek pn. rondo Toruńskie. Zostanie zlokalizowany za zatoką autobusową.

Od poniedziałku (27.03.2023 r.) w związku z wprowadzeniem układu jednotorowego (mijanki sterowanej sygnalizacją świetlną) dla tramwajów wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe pn. Toruńska / Perłowa.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Zmiany w organizacji ruchu przy budowie mostów nad Brdą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany