Zrobił TO na oczach policjantów. Gdy mundurowi ruszyli na pomoc, przeżyli ZASKOCZENIE

2020-11-20 9:43 EIB
Zrobił TO na oczach policjantów. Gdy mundurowi ruszyli na pomoc, przeżyli ZASKOCZENIE
Autor: Pixabay Zrobił TO na oczach policjantów. Gdy mundurowi ruszyli na pomoc, przeżyli ZASKOCZENIE

Policjanci nakielskiej drogówki widząc audi, które wjechało do przydrożnego rowu natychmiast ruszyli z pomocą kierowcy. Jak się szybko okazało 44-latek jej nie potrzebował, był za to pijany. Teraz swoje zachowanie wytłumaczy w sądzie.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego kontrolowali w czwartek (19.11.20) miejscowości na terenie gminy Szubin, kiedy zauważyli, jak kierowca audi traci panowanie nad autem i wjeżdża do przydrożnego rowu. Mundurowi natychmiast zareagowali chcąc udzielić mężczyźnie niezbędnej pomocy.

Ta okazała się niepotrzebna, bo 44-latek nie odniósł żadnych obrażeń, jednak na tym się nie skończyło. Od kierowcy audi wyraźnie czuć było alkohol, dlatego policjanci sprawdzili jego trzeźwość i okazało się, że mieszkaniec szubińskiej gminy miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Przeczytaj: Białe Błota: Ten wypadek mógł skończyć się dramatem. Z ciężarówki wyciekało paliwo [ZDJĘCIA]Kierowca dostał wezwanie na przesłuchanie i trzeźwiał pod opieką znajomego. Niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

44-latek odpowie też za jazdę bez wymaganych dokumentów, bo nie miał przy sobie prawa jazdy, a także za jazdę z prędkością, która nie pozwoliła zapanować nad pojazdem, co w efekcie przyczyniło się do tego, że audi wjechało do rowu.Materiały zgromadzone przez mundurowych zostaną przekazane do sądu, który oceni zachowanie kierowcy, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek samochodowy