Bartoszyce. Miał 2,6 promila. W takim stanie jechał po dziecko!

2021-09-24 13:27
Alkomat
Autor: Materiały prasowe policji Pijany kierowca miał 2,6 promila. W takim stanie pojechał po dziecko. Zdj. ilustracyjne.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 44 – letni mieszkaniec gminy Bartoszyce. Mężczyzna zawiózł dziecko do szkoły, mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. 44-latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo. O sprawie zostanie poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich.

We wtorek (21 września), po godz. 14:30 oficer dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy. Jego zdaniem kierowca VW mógł być pijany. Dyżurny zlecił interwencję policjantom z drogówki, informując jednocześnie pozostałe podległe patrole o konieczności zatrzymania kierującego VW. Zgłaszający na bieżąco informował o trasie przejazdu mężczyzny.

W końcu policjanci zatrzymali 44-latka w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce. Okazało się, że mężczyzna pojechał po dziecko do szkoły. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że 44-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które miał w sześciu kategoriach. Czeka go odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Sytuację w jego rodzinie sprawdzi dzielnicowy, a o zdarzeniu poinformowany zostanie Sąd Rodzinny i Nieletnich.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Alkohol był ważniejszy. Młoda matka zostawiła malutkie dziecko!

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Policyjny pościg za pijanym kierowcą