Bartoszyce: PIJANY OJCIEC wiózł 7-letniego syna! Samochód wylądował na drzewie. Dziecko w szpitalu! [ZDJĘCIA]

2021-03-23 14:57
Wypadek w Bartoszycach. Pijany ojciec wiózł 7-letniego syna
Autor: wm.policja.gov.pl Wypadek w Bartoszycach. Pijany ojciec wiózł 7-letniego syna. Dziecko trafiło do szpitala.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 30-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę audi pod wpływem alkoholu, a co gorsza, wiózł samochodem 7-letniego syna. Mężczyzna zderzył się z przydrożnym drzewem. On sam nie ucierpiał, jednak chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Olsztynie. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Od stanowiska matki dziecka zależeć będzie odpowiedzialność 30 – latka za spowodowanie wypadku drogowego.

W poniedziałek (22 marca), około godz. 19:00 na ul. Leśnej w Bartoszycach doszło do wypadku drogowego. Pijany 30-latek, kierując audi, zderzył się z przydrożnym drzewem. Co gorsza, mężczyzna podróżował z 7-letnim synem. Dziecko doznało obrażeń ciała i zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie. 30- latek trafił do miejscowego szpitala, jednak nie miał poważnych obrażeń i już opuścił lecznicę. Kiedy policjanci zbadali trzeźwość 30-latka Bartoszyc, okazało się, że w jego organizmie było 1,3 promila alkoholu.

Kryminalni wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a wrak audi zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Pewne jest to, że 30-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

Z uwagi, na to że osobą pokrzywdzonym w wypadku jest członek rodziny mężczyzny, to od stanowiska matki dziecka będzie zależała odpowiedzialność mężczyzna za to przestępstwo.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn: Pijany ojciec opiekował się 4-letnim synem. Pracownik MOPS postanowił działać

Super Raport 23.03 (Goście: Cezary Tomczyk - KO, Piotr Pisula - przewodniczący Porozumienia Rezydentów)