Braniewo. Kontrabanda w wagonach z węglem. Maszynista przesłuchany

2021-10-15 13:37
Nielegalne papierosy
Autor: Materiały prasowe Nielegalne papierosy wykryte w Braniewie. Jechały na ładunku z rosyjskim węglem. Zdj. ilustracyjne.

Na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) służba celno-skarbowa znalazła 90 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. - Kartony z kontrabandą były ukryte pod cienką warstwą węgla przewożonego z Rosji do Polski - poinformowała rzecznik olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej Marta Rosiak.

Kontrabandę z rosyjskimi papierosami ujawniono w wagonach z węglem. - Kartony z papierosami były przysypane cienką warstwą węgla - powiedziała Rosiak. Pociąg jadący z rosyjskim węglem na kolejowym przejściu granicznym z Rosją w Braniewie został prześwietlony przez skaner rentgenowski, który od czerwca pracuje w tym miejscu. Rosiak poinformowała, że pracownika, który skanował skład z węglem zainteresowała m.in. nierówna struktura ładunku, którą wykazywało urządzenie. Gdy celnicy odkopali nieco węgla znaleźli kartony z papierosami.

Rosiak poinformowała, że straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych ceł i podatków tego przemytu mogłoby wynieść 110 tys. zł. O przechwyconej kontrabandzie celnicy poinformowali prokuraturę w Braniewie. Obie służby będą teraz ustalać szczegóły sprawy. - Maszynista i pomocnik maszynisty składu, w którym wykryto nielegalne papierosy zostali przesłuchani jako świadkowie - dodała Rosiak.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy przystanek kolejowy pod Olsztynem. Kiedy koniec prac?

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Super Raport 15.10 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska oraz Kazimierz Krupa - dziennikarz ekonomiczny) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel