Muzeum [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Pixabay Muzeum [zdjęcie ilustracyjne]

Do muzeum nie tylko wirtulnie. Znamy datę otwarcia Muzeum w Elblągu!

2020-05-06 12:43

Drugi etap luzowania obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa trwa. Nie oznacza on jednak tylko otwarcia galerii handlowych i sklepów budowlanych. Do normalnego funkcjonowania powracać będą instytucje kultury, a wśród nich Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.

Poniedziałek, 4 maja, stał się początkiem wejścia w życie kolejnego etapu tzw. odmrażania gospodarki. Od tego dnia sklepy budowlane czynne są także w weekend, a galerie handlowe zostały ponownie otwarte. Pozwolono również na funkcjonowanie hotelom i niektórym instytucjom kultury.

Od 6 maja otwarte są Centrum Sztuki Galeria EL oraz Biblioteka Elbląska. Obowiązują w nich jednak nowe zasady bezpieczeństwa, o których pisaliśmy w artykule: Biblioteka Elbląska ponownie otwarta! Książki będą przechodzić kwarantannę.

Nieco w tyle zostało Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, które wciąż przygotowuje się na wznowienie funkcjonowania. Władze instytucji chcą przedtem przygotować wszelkie zabezpieczenia, które chronić będą, zarówno pracowników, jak i zwiedzających. Mowa tu przede wszystkim o odpowiednim zabezpieczeniu tras zwiedzania.

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Urząd Miejski w Elblągu przekazał informację, że dniem, w którym nasze muzeum ponownie przyjmie w swoje mury amatorów historii i archeologii będzie przyszły wtorek, czyli 12 maja. Muzeum otwarte będzie codziennie poza poniedziałkiem od 10:00 do 18:00. Nie będzie niestety możliwości zwiedzania grupowego oraz korzystania z urządzeń multimedialnych, wykorzystywanych do tej pory podczas pokazów.

O odmrażaniu gospodarki, a także o planowanym otwarciu elbląskiego muzeum pisaliśmy w artykule: Muzeum w Elblągu jeszcze zamknięte. Kiedy ponownie zobaczymy eksponaty?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 6 V (goście: Kosiniak-Kamysz, Giertych)