Śmigłowiec LPR

i

Autor: Pixabay

Dramat

Elbląg. 14-latek zatruł się czadem! Śmigłowiec zabrał chłopca

2023-03-22 13:04

Służby medyczne, policjanci i strażacy interweniowali w mieszkaniu przy ul. Daszyńskiego w Elblągu po tym jak 14-latek zatruł się czadem. Chłopca przetransportowano śmigłowcem do komory hiperbarycznej w Gdańsku.

Elbląg. 14-latek zatruł się czadem

W środę (22 marca) przed godz. 5 zespół ratownictwa medycznego ruszył na pomoc 14-latkowi, który stracił przytomność w mieszkaniu przy ul. Daszyńskiego w Elblągu. Okazało się, nastolatek zatruł się czadem. Na miejsce zdarzenia przyjechali też policjanci i strażacy, którzy wykryli w mieszkaniu podwyższoną zawartość tlenku węgla. Policjanci z KMP w Elblągu ustalili, że przegląd instalacji kominowej wykonany był w marcu tego roku. - 14-latek został przetransportowany śmigłowcem do komory hiperbarycznej w Gdańsku - poinformował nadkom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Czad jest niezwykle groźny

Mundurowi przypominają, że wciąż trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla, potocznie zwany czadem to bezbarwny i bezwonny gaz, niewyczuwalny przez zmysły człowieka. Ma bardzo silne własności toksyczne. W związku z ciężarem właściwym, zbliżonym do ciężaru właściwego powietrza, tlenek węgla, może występować w całej kubaturze pomieszczenia. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tej substancji może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę, a nawet zgon.

Szczególnie teraz w okresie grzewczym ważne jest sprawdzanie instalacji wentylacyjnych oraz używanie czujników czadu. Ważne, szczególnie jeżeli korzystamy z piecyków gazowych do ogrzewania czy podgrzewania wody oraz z pieców kaflowych lub opalanych węglem lub pochodną tego paliwa.

CZYTAJ TEŻ: Na filmach i zdjęciach były małe dziewczynki. Młody mężczyzna zatrzymany za obrzydliwe rzeczy

Sonda
Czy masz w domu czujnik czadu?
J. KORWIN-MIKKE: BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ O KOALICJI Z PO I Z PISEM
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany