Senior, ćwiczenia [zdjęcie poglądowe]

i

Autor: cnort/Pixabay Senior, ćwiczenia [zdjęcie poglądowe]

Elbląg: Seniorze, rusz się! Startuje cykl zajęć ruchowych

2020-03-06 11:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w programie „Aktywuj się z MOSiR-em”. To dwa równoległe cykle zajęć ruchowych odbywające się w sali gimnastycznej oraz na basenie. Mają one umiarkowaną intensywność w sam raz dla seniorów.

Elbląski MOSiR wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom seniorów. Ponieważ zdrowy i aktywny tryb życia ważny jest w każdym wieku, ośrodek zaprasza na zajęcia wszystkich, którym kondycja i zdrowie nie są obojętne.

– Regularny trening dobrze oddziałuje na układ oddechowy, poprawia krążenie, a to wpływa także na ujędrnienie i poprawę wyglądu skóry. Zajęcia przygotowane są dla osób, które w ostatnim czasie nie były aktywne, ale chcą to zmienić, jak i dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia – informuje elbląski MOSiR.

Seniorze, bądź aktywny

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu Seniorze, bądź aktywny

Gimnastyka dla Seniora to zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone w ramach programu. Odpowiednio dobrane ćwiczenia nie tylko poprawią kondycję i pomogą odzyskać siły witalne, ale również pełnić będą funkcje rehabilitacyjne. To także świetny sposób na poprawę samopoczucia ćwiczących.

Zajęcia na sali gimnastycznej prowadzone są w każdy poniedziałek o 12:00 w sali fitness przy ul. Karowej 1 (Lodowisko Helena).

– Na zajęciach wzmocnimy mięśnie, nauczymy się jak trzymać prawidłowo postawę, aby zmniejszyć nasze dolegliwości bólowe – mówi Agata Derebecka, prowadząca Gimnastykę dla Seniora. – Ponadto popracujemy nad elastycznością i relaksacją oraz nauczymy się odpowiednio oddychać.

Aerobik dla Seniora w wodzie, czyli fitness łączący gimnastykę korekcyjną z aerobikiem oraz elementami pływania. Ma na celu przede wszystkim wyrobienie i utrzymanie sprawności fizycznej, a także poprawę samopoczucia. MOSIR zapewnia, że ćwiczenia będą na bieżąco dostosowywane do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników.

Zajęcia w wodzie odbywają się w każdą sobotę o 11.00 i 12.00 na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68.

– Aerobik w wodzie to świetna metoda na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała, także po różnego rodzaju kontuzjach czy operacjach – mówi Agnieszka Sar, prowadząca zajęcia w wodzie. – Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Taka forma aktywności opóźnia procesy starzenia, pozwala odzyskać wigor i energię.

Koszt uczestnictwa to 8 zł za każde zajęcia od osoby. Bilety nabywać można przed zajęciami w kasie lodowiska i basenu.

Tak wygląda izolatka pierwszego pacjenta z koronawirusem w Polsce
Nasi Partnerzy polecają