Elbląg: Weekend bez żadnego wypadku, za to aż 113 mandatów dla kierowców!

2020-06-29 13:44 Krzysztof Wójcik
Elbląscy kierowcy dostali 113 mandatów w ciągu jednego weekendu!
Autor: KMP w Elblągu Elbląscy kierowcy dostali 113 mandatów w ciągu jednego weekendu!

Miniony weekend (27-28 czerwca) w Elblągu i powiecie elbląskim upłynął bez jakichkolwiek wypadków. Czy zatem można zaliczyć go do spokojnych? Nic z tych rzeczy! Policjanci z elbląskiej drogówki aktywnie uczestniczyli w wojewódzkich działaniach „Prędkość” – akcji mającej na celu ujawnić możliwie największą liczbę kierowców przekraczających prędkość. Ilu z kontrolowanych osób miało za ciężką nogę?

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej uczestniczyli zaplanowanych prze WKP w Olsztynie akcji „Prędkość”. Działania o zasięgu wojewódzkim polegały na wzmożonej aktywności policji w celu wykrycia i zdyscyplinowania (zwykle mandatem) wszystkich zaobserwowanych przypadków kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Jaki był rezultat? Funkcjonariusze z Elbląga ujawnili 111 przypadków przekroczeń prędkości, w tym 7 związanych „50+”. Nie odnotowali żadnego przypadku jazdy po alkoholu. Nie było także wypadków.

Policjanci działali na terenie miasta i powiatu elbląskiego w miniony weekend (27-28 czerwca). Ujawnili wówczas aż 111 przypadków przekroczeń prędkości, z czego 7 z nich dotyczyło przekroczenia o ponad 50km/h. Łącznie wylegitymowali 215 kierowców, którym sprawdzili trzeźwość.

Szczęśliwie nie było żadnego przypadku jazdy w stanie nietrzeźwym. Mimo 15 kolizji nie było też żadnego wypadku.

Funkcjonariusze nałożyli w sumie 113 mandatów, natomiast w 60 sytuacjach kontrole zakończyły się pouczeniami. Zatrzymano również 7 dowodów rejestracyjnych za fatalny stan techniczny pojazdów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 29 VI (goście: Kamiński, Czarnecki, Dziambor, Budka, Gawkowski, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.