Szokujące odkrycie w Iławie. Nocą w szczerym polu błąkała się bosa i roztrzęsiona kobieta

2021-10-07 17:43
kobieta, noc
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Iława: Szła boso w nocy skrajem drogi. Wcześniej wyszła z samochodu

O 3:00 nad ranem szła wzdłuż drogi, bosa i roztrzęsiona. Tak zastali kobietę iławscy mundurowi, którzy podsumowują nocny patrol w gminie. Powód? Chwilę wcześniej opuściła samochód znajomego, który utknął w szczerym polu.

Informację o niepokojącym, nocnym i bosym spacerze jednej z kobiet mundurowi z Iławy otrzymali kilka minut po 3.00 w nocy w czwartek (07.10.2021). Kiedy patrol dotarł we wskazane miejsce (na terenie gminy), okazało się, roztrzęsiona kobieta chwilę wcześniej zmuszona była porzucić samochód. Jechała wraz ze swoim znajomym, który nagle zjechał na pole i utknął w błocie. Kobieta poinformowała o zajściu policjantów, którzy odnaleźli mężczyznę; 44-latek za kierownicą swojego citroena zaparkowanego w szczerym polu wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

Zobacz też: Iława. Za kierownicą pijana kobieta. W aucie dwoje dzieci!

Na podwójnym gazie? Policja: Nie warto

Policjanci z posterunku w Iławie przypominają, dlaczego nie warto wsiadać za kierownicę na "podwójnym gazie". Przede wszystkim, to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem alkoholu muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Przeczytaj: Drastyczne zdjęcia Lecha Wałęsy w sieci. Pokazał chore stopy

Sonda
Czy nadużywanie alkoholu to duży problem w Polsce?