Jak być bezpiecznym w drodze do szkoły? Policjanci odpowiedzieli podzas wizyt w elbląskich szkołach

2020-09-11 16:42
Funkcjonariusze elbląskiej policji odwiedzili uczniów w ich szkołach!
Autor: KMP w Elblągu Funkcjonariusze elbląskiej policji odwiedzili uczniów w ich szkołach!

W ramach ogólnokrajowych działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu realizują spotkania profilaktyczne w elbląskich przedszkolach i szkołach.

Prawidłowe przechodzenie przez przejścia dla pieszych, konieczność korzystania z elementów odblaskowych czy bezpieczne miejsca do zabaw, to tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

W tym roku do współpracy zaproszeni zostali uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Cieszymy się, że możemy podzielić się z dziećmi tą ważną wiedzą.

– Najmłodsi zwracając uwagę dorosłym mogą stać się ambasadorami bezpiecznych zachowań. Tak jest wtedy, kiedy dzieci zwracają uwagę rodzicom na konieczność korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – mówi jedna z uczennic uczestniczących w policyjnych działaniach.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci zwracają na nich uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazują najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

Dodatkowo od pierwszego dnia szkoły policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominają i uświadamiają kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych).

Mundurowi zwracają też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Krwiodawstwo - badanie próbek dawcy