Tramwaje Elbląskie

i

Autor: Joanna Siudak Tramwaje Elbląskie

KONIEC STRAJKU! Elbląskie tramwaje znowu na szynach!

2020-03-03 11:30

2 marca zakończył się strajk na elbląskich szynach tramwajowych. Zarząd spółki Tramwaje Elbląskie podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi motorniczych. Tramwaje powróciły na szyny dziś rano (3 marca). Obowiązuje standardowy rozkład jazdy.

Kursy wszystkich elbląskich linii tramwajowych wstrzymano 17 lutego. Przez kolejne dwa tygodnie związkowcy żądali 500 złotych podwyżki i nowe porozumienie dotyczące nadgodzin. 2 marca strajk zakończono, jednak spółka nie spełniła wszystkich żądań. Strajkujący pracownicy utrzymują, że ich zgoda się na kompromis podyktowana jest dobrem spółki.

Ratusz opublikował krótką informację.

Zakończył się strajk w spółce Tramwaje Elbląskie. Dziś Zarząd Spółki podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi. Jutro od rana komunikacja tramwajowa zostaje wznowiona, zgodnie z rozkładem jazdy, jaki obowiązuje w dni powszednie.

– poinformował Urząd Miejski w Elblągu

Wczoraj (2 marca) miasto poinformowało w lakonicznym komunikacie o zakończeniu strajku i powrocie tramwajów na trasy od 3 marca. „Zarząd Spółki podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi” – przekazało miasto.

Obecnie Urząd Miasta i Tramwaje Elbląskie nie zdradzają szczegółów porozumienia. Nieoficjalnie mówi się o podwyżkach w wysokości 300 zł brutto dla motorniczych, zarabiających mniej niż 3250 zł i 150 zł dla pracowników zarabiających więcej.

Ustalono także roczny limit 150 nadgodzin na osobę (do tej pory wynosił 384 godzin). Spółka może jednak w razie potrzeby limit ten zwiększyć.

Sprawdzamy jak reagują polskie służby na chorego z koronawirusem
Nasi Partnerzy polecają