KRAWAWY Sylwester w Braniewie! "Cała klatka schodowa we krwi"

2021-01-11 13:40 sch
Nóż - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay W Braniewie 66-letni mężczyzna rzucił się z nożem na 64-letnią żonę. Trafił do aresztu.

Wracamy do tematu krwawej libacji alkoholowej, jaka miała miejsce w sylwestrowy wieczór w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). 66-letni mężczyzna ranił nożem swoją żonę i znajomego. Pojawiają się nowe fakty w sprawie. — Schodząc, zobaczyłam na dole zakrwawionego mężczyznę. Dotarło do mnie, że cała klatka schodowa była we krwi — relacjonują świadkowie.

Przypomnijmy, że w Sylwestra po godz. 20:30 do braniewskiej policji wpłynęło zgłoszenie o awanturze na jednej z klatek schodowych. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że chwilę przed zgłoszeniem czworo znajomych, w tym 64-latka, piło alkohol. Między uczestnikami spotkania wywiązała się kłótnia, podczas której sprawca ranił znajomego oraz zadał kilka ciosów nożem żonie.

Relacja świadków tego zdarzenia jest wstrząsająca. Róża i Paweł przybliżyli kulisy krwawego wieczoru sylwestrowego dla "Dziennika Elbląskiego". — Byłem na półpiętrze, kiedy z jednego z mieszkań wybiegła sąsiadka i powiedziała, że na klatce słychać jakieś krzyki i hałasy. W momencie, gdy to mówiła, zobaczyłem, że drzwi do innego z mieszkań uchylają się i wychodzi zza nich kobieta. Zaparła się o drzwi i zsunęła na podłogę, wtedy zobaczyłem smugę krwi, którą za sobą zostawiła — relacjonował pan Paweł.

CZYTAJ TEŻ: Mikołajki: Libacja matki z synem przerodziła się w horror! Nóż wbity w plecy!

Ranna kobieta przeszła w szpitalu operację. Na szczęście jej stan stabilny. W chwili makabrycznego zdarzenia niewiele wskazywało, że kobieta wyjdzie z tego cało. — Zauważyłam, że z rany, którą zadano w okolicach żeber, wypływa krew pełna pęcherzyków powietrza, co mogło wskazywać na przebicie płuca. Cały czas, razem z Pawłem, staraliśmy się zachowywać tak, by kobieta nie straciła przytomności, przynajmniej do przyjazdu karetki — opowiadała pani Róża "Dziennikowi Elbląskiemu".

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Cezary Pazura zachęca do szczepień

Sprawca zdarzenia, 66-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 64-latki oraz uszkodzenia ciała znajomego. - Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o aresztowaniu 66-letniego podejrzanego na najbliższe trzy miesiące - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Braniewo: Mąż dźgnął żonę nożem! Sylwestrowa zabawa przerodziła się w koszmar!