"Lekarz" uwiódł 70-latkę z Elbląga?! Była jego "słupem"

2021-10-12 17:11
lekarz, oszust
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/mat.prasowe policji Elbląg Elbląg: 70-latka padła ofiarą "lekarza"! Miała być miłość?! Był tylko "słup"

Miała być przyjaźń, być może miłość. Wymienili całą masę wiadomości, on się zwierzał, ona słuchała. I w końcu serce wygrało ze zdrowym rozsądkiem; spełniła wszystkie jego prośby. Tajemniczy "lekarz" z Jemenu wyciągnął od starszej kobiety 16 tysięcy złotych, wykorzystał ją też jako "słup" do transferu pieniędzy innych poszkodowanych.

Na zdjęciu widoczny jest fragment rozmowy tej dwójki. Kobieta, 70-letnia mieszkanka Elbląga, nawiązała kontakt z mężczyzną, który przedstawiał się jako lekarz pracujący w Jemenie (Półwysep Arabski). Pod to oszustwo przygotował całą historię. 70-latka słuchała, jak urodził się w Polsce, pod Warszawą, jak jego rodzice zginęli w wypadku, a wujek zabrał do Ameryki. Słuchała, jak pomaga schorowanym w Azji, o chorej córce w Polsce, która pilnie potrzebuje pieniędzy. W końcu serce wygrało ze zdrowym rozsądkiem i kobieta przelała mu pierwsze pieniądze - 16 tysięcy złotych (3500 Euro). Ale na tym nie koniec.

Zobacz też: Szokujące odkrycie w Iławie. Nocą w szczerym polu błąkała się bosa i roztrzęsiona kobieta

Kobieta zaczęła otrzymywać pieniądze od innych ludzi! Posłusznie przelewała je na zagraniczne konto oszusta. Po jakimś czasie rozgryzła, że padła ofiarą zmyślnego manipulatora. Zgłosiła się na policję.

Rozjechał 4-letniego Pawełka na oczach ojca.

Śledztwo trwa. Tymczasem policjanci przestrzegają - raz jeszcze - przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Nie mówiąc już o jakichkolwiek przelewach. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy z KMP w Elblągu zaznacza, że oszuści najpierw budują zaufanie z osobą, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes. "Często "nabrane" w ten sposób osoby zamiast zyskać tracą spore sumy pieniędzy" - puentuje.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?