Wielki pożar pod Elblągiem! Płomienie uszkodziły linie i trakcje kolejowe. Ogień zajął ogromny obszar [ZDJĘCIA]

2021-11-18 8:30

Ogromny pożar w Gronowie Górnym pod Elblągiem. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że płomienie pojawiły się przed godz. 2 w nocy w firmie zajmującej się recyklingiem plastiku. Ogień zajął obszar ponad 7 tys. metrów kwadratowych, a pożar uszkodził linie i trakcje kolejowe oraz być może linie wysokiego napięcia. Z żywiołem walczy 21 zastępów straży pożarnej.

Wielki pożar pod Elblągiem! Płomienie uszkodziły linie i trakcje kolejowe. Ogień zajął ogromny obszar

Ogromny pożar w Gronowie Górnym pod Elblągiem. Przed godz. 2 w nocy płomienie pojawiły się na terenie miejscowej firmy i od tamtej pory objęły swoim zasięgiem obszar ponad 7 tys. metrów kwadratowych. Z żywiołem walczy od kilku godzin 21 zastępów straży pożarnej z Elbląga i okolic, która otrzymała zgłoszenie w sprawie pożaru punktualnie o godz. 2 w nocy. Ogień uszkodził sąsiadujące z zagrożonym terenem linie i trakcje kolejowe, co doprowadziło do wstrzymania ruchu pociągów między Elblągiem a Bogaczewem na trasie Malbork-Braniewo. Jak informuje bryg. Krzysztof Karolkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, utrudnienia w ruchu pociągów mogą potrwać nawet kilka godzin.

Czytaj też: Ogromny pożar pod Elblągiem. Zarząd poszkodowanej firmy wyjaśnia. Duże zmiany dla pasażerów PKP!

Jak informuje Radio ESKA, pożar w Gronowie Górnym pod Elblągiem doprowadził ponadto do uszkodzenia linii wysokiego napięcia, dlatego na miejscu pojawiło się też pogotowie energetyczne. Płomienie sięgają kilkunastu metrów i widać je nawet z Elbląga. Ogień pojawił się na placu, gdzie składowane są materiały foliowe.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

Nie ma informacji, by w wyniku pożaru w Gronowie Górnym pod Elblągiem ktokolwiek ucierpiał.

Czytaj też: Tragedia we wsi Kantowo. 75-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

Czytaj też: Bartoszyce. Pożar w szpitalu! Policja przesłuchała pacjenta

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Pożar na A4