Olbrzymi konwój na Białoruś! W misji humanitarnej wzięlu udział także elbląscy strażacy!

2020-06-12 9:46
Konwój humanitarny wyjechał na Białoruś! Z pomocą wyjechali także elbląscy strażacy!
Autor: KM PSP w Elblągu Konwój humanitarny wyjechał na Białoruś! Z pomocą wyjechali także elbląscy strażacy!

Na początku czerwca z Polski wyjechał konwój humanitarny do Białorusi. To jak dotąd największy tego typu transport w historii. Konwój składał się z blisko 50 pojazdów i w jego skład wchodziły m.in. wozy Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Granicznej. W ogólnopolskiej akcji pomocowej wzięli udział także strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu!

Celem przedsięwzięcia było dostarczenie na Białoruś, w tym między innymi do Mińska i Grodna narzędzi medycznych oraz środków ochronnych: maseczek, płynu dezynfekcyjnego, kombinezonów, fartuchów, przyłbic, a także respiratorów oraz leków. Była to odpowiedź na wystosowaną przez Rząd Białorusi prośbą o pomoc sprzętową związaną z epidemią koronawirusa.

Wśród wydzielonych sił i środków Państwowej Straży Pożarnej znaleźli się strażacy z Elbląga, a dokładniej dwuosobowa obsada z JRG 3 Pasłęk. W szlachetnej akcji wzięli także udział strażacy z Warszawy, Wałcza, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostródy, Ostrołęki, Nidzicy, Olsztyna, Płocka, Nowego Sącza, Ełku, Krosna, Krakowa, Siedlec, Częstochowy, Poznania, Bydgoszczy i Krakowa.

Strażacy do swoich macierzystych jednostek wrócili 6 czerwca.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 10 VI (Goście: Emilewicz, Hermeliński, Markowski)