Jan Paweł II

i

Autor: DERRICK CEYRAC Jan Paweł II

Pasłęk: miejsce pamięci Jana Pawła II zniszczone! Kamery zarejestrowały młodych ludzi

2020-11-16 12:04

W Pasłęku (woj. warmińsko-mazurskie) ktoś zniszczył umieszczoną na krzyżu kapliczkę i drewniane ogrodzenie tzw. dębu papieskiego, miejsca upamiętniającego Jana Pawła II. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Policja poszukuje sprawców, m.in. poprzez przeglądanie zdjęć z kamer monitoringu. W pobliżu miejsca zdarzenia kamera zarejestrowała kilka młodych osób.

Policja poszukuje sprawców aktów wandalizmu. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (14/15 listopada) w Pasłęku koło Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie). Zniszczone zostało miejsce upamiętniające papieża Jana Pawła II. Zniszczona została kapliczka, umieszczona na krzyżu oraz drewniane ogrodzenie tzw. dębu papieskiego. Samo drzewo pozostało nienaruszone, tak jak pamiątkowa tablica umieszczona na głazie.

Jak poinformował PAP w poniedziałek kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie pod kątem zniszczenia mienia, czyli czynu o charakterze chuligańskim.

Straty oszacowano wstępnie na 1,5 tysiąca złotych. - Z kapliczki została wyjęta figurka Matki Boskiej. Kilkadziesiąt metrów od krzyża znaleźliśmy ją potłuczoną - powiedział PAP Jerzy Przedpełski, dyrektor MOSiR w Pasłęku, administrującego parkiem.  W ramach poszukiwań sprawcy, policja przegląda zdjęcia z kamer monitoringu. Kamery obejmują m.in. skrzyżowanie głównej parkowej alei z drogą prowadzącą do dębu. Zarejestrowały one kilkoro młodych osób, które przebywały w parku między godz. 1 w nocy a godz. 5.

Sonda
Czy zgadzasz się ze słowami papieża Franciszka o pandemii koronawirusa?
Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II w Łodzi

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki