Pasłęk. Zabił psa, a zwłoki wrzucił do wody! Policja zatrzymała zwyrodnialca

2020-10-15 13:22 sch
Zamordowany pies w Pasłęku
Autor: wm.policja.gov.pl Policja zatrzymała 19-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie psa.

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie psa. Mężczyzna miał wrzucić do kanału worek, w którym znajdował się półroczny mieszaniec rasy owczarka niemieckiego. Młodemu mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Zwłoki psa ukrył w worku. Policja zatrzymała podejrzanego

Przypomnijmy, że w sobotę (10 października) świadkowie znaleźli worek z martwym zwierzęciem w okolicach pochylni Oleśnica pod Pasłękiem. Zwierzę było zawinięte w 2 worki związane sznurkiem. O tej sytuacji powiadomiono policję, a także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psi Raj w Pasłęku.

Sprawą zajęła się elbląska policja. Na podstawie informacji zatrzymano młodego mężczyznę, który miał takiego psa. Policjanci podczas przeszukania w jego domu znaleźli m.in. dowody świadczące, że mężczyzna mógł dokonać tego przestępstwa. Co więcej, znaleziono również zdjęcie mężczyzny z żywym jeszcze psem.

5 lat więzienia za zabójstwo psa

W czwartek (15 października) młody mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Za taki czyn może 19-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Express Biedrzyckiej - Bogdan Zdrojewski: Ministerstwo Zdrowia potrzebuje na czele choleryka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.