Policja z Elbląga zarejestrowała 6 rekordów prędkości! Ile na liczniku miał rekordzista?

2020-06-04 19:05 Krzysztof Wójcik
Elbląska policja zatrzymała 6 praw jazdy jednego dnia
Autor: Pixabay Elbląska policja zatrzymała 6 praw jazdy jednego dnia

Drogówka nie odpuszcza! W dalszym ciągu skrupulatnie wyłapywani są piraci drogowi, którzy za nic mają nie tylko obowiązujące zasady ruchu drogowego, ale również bezpieczeństwo swoje i innych. Jak się okazuje rekordy bite są nie tylko w kategorii najwyższej prędkości na terenie zabudowanym, ale również w liczbie osób, które danego dnia zakwalifikują się do utraty prawa jazdy.

Tylko jednego dnia (3 czerwca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odebrali uprawnienia do prowadzenia pojazdów 6 kierującym. Wszyscy oni przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Najszybciej bo 127 km/h jechał 45-letni mężczyzna kierujący Fordem. Tę prędkość zarejestrowali funkcjonariusze policji, gdy przejeżdżał przez Raczki Elbląskie. Druga największa zmierzona prędkość należała do 35-letniej kobiety. Została ona zatrzymana w Żurawcu, gdy osiągnęła prędkość 117 km/h w miejscu. W tym miejscu wolno jeździć maksymalnie 50 km/h. Trzeci rekordzista jechał przez Milejewo, mając na liczniku 92 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 40 km/h.

Każdy z wymienionych kierujących został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, 10 punktami oraz zatrzymaniem prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Sport 4 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.