Potworny wypadek na DK22! Śmierć w szpitalu i zwierzęta w samochodzie [OBJAZDY, AKTUALIZACJA]

2021-05-08 22:59
Policja
Autor: Piotr Drabik flickr.com Policja

Wypadek na drodze krajowej 22 w województwie warmińsko-mazurskim. Sześć rannych osób zostało przewiezionych do szpitala. DK nr 22 na odcinku między Elblągiem a Malborkiem jest całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

Spis treści

  1. [AKTUALIZACJA: 22.50]

Warmińsko-mazurskie: wypadek na DK22. Są ranni, policja wyznaczyła objazdy

Sześć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w sobotę (8 maja) na drodze krajowej nr 22 na wysokości Helenowa (woj. warmińsko-mazurskie).

Zderzyły się dwa samochody osobowe. Sześć poszkodowanych w tym wypadku osób przewieziono do szpitala - komentuje oficer prasowy elbląskiej policji kom. Krzysztof Nowacki.

Droga pomiędzy między Elblągiem a Malborkiem jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy: dla samochodów osobowych przez Elbląg - Karczowiska Górne - Gronowo Elbląskie - Jegłownik, a dla samochodów ciężarowych przez Elbląg - Nowy Dwór Gdański - Malbork.

Jarosław Kret przewiduje pogodny tydzień w Radiu SuperNova

Przedstawiciele GDDKiA w Olsztynie podali, że utrudnienia na miejscu mogą potrwać do trzech godzin.

[AKTUALIZACJA: 22.50]

Regularny ruch na drodze został już przywrócony. Jedna z sześciu osób poszkodowanych w tym wypadku zmarła po przewiezieniu do szpitala.  Znamy już wstępne ustalenia policji: mężczyzna jadący seatem w kierunku Elbląga miał wpaść w poślizg i bokiem auta zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka osobowym volkswagenem. W pierwszym z pojazdów jechał sam kierowca, drugim podróżowała pięcioosobowa rodzina z dziećmi i dwoma psami.

- Kierujący seatem był reanimowany. Został zabrany do szpitala i tam zmarł - powiedział oficer prasowy elbląskiej policji kom. Krzysztof Nowacki.

Do szpitala trafiło również pozostałych pięcioro osób poszkodowanych w tym wypadku. Policja podała, że 33-letni kierowca volkswagena był trzeźwy. Wiadomo też, że mundurowi zaopiekowali się dwoma psami, które pozostały na miejscu po tym, jak całą rodzinę z tego auta przewieziono do szpitala. Zwierzęta nie ucierpiały w wypadku. Powiadomiono schronisko, gdzie miały trafić do czasu odbioru przez któregoś z opiekunów.