Bartoszyce: Bohaterska postawa policjantki. Uchroniła kobietę przed rodzinnym piekłem!

2021-04-21 8:12
Dzielnicowa uratowała kobietę
Autor: wm.policja.gov.pl Mł. asp. Anna Wojciechowska uratowała kobietę przed agresywnym mężem.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach w trakcie obchodu została zaalarmowana przez mieszkańców i poproszona o pilną interwencję. Jej powodem był awanturujący się 28-latek, który pobił żonę. Dzielnicowa natychmiast zareagowała – mężczyzna został zatrzymany, ma policyjny dozór i czeka go odpowiedzialność za znęcanie się nad żoną.

Prokuratura na wniosek policjantów zdecydował o poddaniu pod dozór 28-letniego mieszkańca gminy Bartoszyce. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę (17 kwietnia), po tym jak pobił żonę. Świadkami zdarzenia byli sąsiedzi, którzy zaalarmowali będącą w czasie obchodu dzielnicową.

Policjantka bez wahania przyszła z pomocą pokrzywdzonej kobiecie i podjęła interwencję. Po kilkunastu minutach na miejsce przyjechali kolejni policjanci. 28- latek został zatrzymany w policyjnej celi, gdzie miał czas, aby się uspokoić. Usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną w okresie ostatnich 14 miesięcy. Mężczyzna ma policyjny dozór, zakaz zbliżania do żony i musi wyprowadzić się z domu. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn: PIJANY OJCIEC "opiekował się" dzieckiem. Nieodpowiedzialny mężczyzna skończył w izbie wytrzeźwień

Express Biedrzyckiej - prof. Marcin Matczak: Ziobro wprowadza anarchię