Warmińsko-mazurskie. Pijany sędzia spowodował wypadek! "Środowisko potępia takie zachowanie"

2021-01-15 12:53 sch
Sąd Rejonowy w Bartoszycach
Autor: Google Street View Sędzia Sądu Rejonowego w Bartoszycach spowodował wypadek, prowadząc auto pod wpływem alkoholu.

Sąd Okręgowy w Olsztynie poinformował, że sędzia Bartosz Szlachta miał spowodować wypadek samochodowy w miejscowości Bezledy. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach zderzył się z samochodem ciężarowym, kierując pod wpływem alkoholu. Prezes bartoszyckiego sądu zarządził przerwę w służbowych czynnościach dla Bartosza Szlachty, który przebywa obecnie w szpitalu.

Jak informuje Sąd Okręgowy w Olsztynie, w czwartek (14 stycznia) prokuratura w Bartoszycach poinformowała prezesa miejscowego sądu o wypadku drogowym z udziałem sędziego Bartosza Szlachty – wiceprezesa Sądu Rejonowego w Bartoszycach.

Wiceprezes sądu w Bartoszycach miał wypadek. Kierował po alkoholu

Z informacji wynika, że sędzia Bartosz Szlachta, kierując samochodem osobowym w miejscowości Bezledy, miał z nieustalonych przyczyn zjechać na lewy pas ruchu i zderzyć się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji i zespół pogotowia ratunkowego. Obaj kierowcy zostali poddani kontroli trzeźwości. Badanie u sędziego wykazało, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Sędzia Bartosz Szlachta został przewieziony do szpitala, gdzie gwałtownie pogorszył się jego stan zdrowia. Sędzia nadal przebywa w szpitalu.

CZYTAJ TEŻ: Starosta szczycieński zaszczepiony poza kolejnością. "Nie chcieliśmy zmarnować ani jednej dawki"

Sprawy sędziego z Bartoszyc przekazane innym sędziom. "Należy spodziewać się kary"

Prezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach 15 stycznia 2021 r. zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego Bartosza Szlachty do czasu wydania przez właściwy Sąd Dyscyplinarny decyzji o uchyleniu tej przerwy bądź zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych. Sprawy, które prowadził sędzia Bartosz Szlachta zostaną przydzielone do rozpoznania pozostałym sędziom Sądu Rejonowego w Bartoszycach.

Mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie:

Niezależnie od tego pragnę zapewnić państwa, że Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie i środowisko sędziów zdecydowanie potępia tego rodzaju zachowanie, tj. prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu lub innych środków odurzających. Jeśli potwierdzą się okoliczności związane ze zdarzeniem drogowym z udziałem sędziego, to należy spodziewać się, że czeka go postępowanie karne, a także dyscyplinarne. To drugie może dla niego zakończyć się karą, z których najsurowszą jest usunięcie z zawodu.

Super Raport 15.01 (Goście: Michał Wójcik - minsiter w KPRM, Solidarna Polska oraz prof. Jarosław FLis - socjolog)