Weź ze sobą stare koszulki i zrób piękną ozdobę! Warsztat recyklingowe w Domu pod Cisem!

2020-08-04 16:04 Krzysztof Wójcik
Ciekawe wydarzenie na Elbląskim Zawodziu! Warsztaty recyklingowe w Domu pod Cisem!
Autor: Pixabay Ciekawe wydarzenie na Elbląskim Zawodziu! Warsztaty recyklingowe w Domu pod Cisem!

Jak stworzyć coś pięknego, z tego, co masz pod ręką? Jak wykorzystać stare, zużyte przedmioty, które normalnie lądują w koszu? Tych i wielu innych sztuczek będzie można się nauczyć na warsztatach recyklingowych organizowanych przez Stowarzyszenie ESWIP oraz Fundację Warsztat Zmiany. Wstęp jest bezpłatny!

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Fundacja Warsztat Zmiany zapraszają na warsztaty recyklingowe, które odbędą się już w najbliższą sobotę (8 sierpnia) do Domu pod Cisem na ul. Stawidłowej 3 w Elblągu.

Co ze sobą zabrać? Wszystko, co wpadnie nam w ręce, a czego już nie potrzenujemy. Przydadzą się kawałki drewna, metalowe elementy, stare klucze czy znoszone ubrania. Nie sposób wymienić wszystkiego, co można przynieść ze sobą na warsztaty. W myśl zasady zero waste, uczestnicy nadadzą nowe życie z pozoru bezużytecznym lub zniszczonym rzeczom.

– Pracę z recyklingiem można przekształcić w formę artystyczną nazywaną asamblażem – mówi prowadząca warsztaty Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Warto przynieść ze sobą uszkodzoną pamiątkę, której nie chcemy wyrzucić, może to być wazon, może obraz… Zapewniam, że im bardziej sentymentalna pamiątka, tym ciekawszy efekt końcowy.

Podczas warsztatów będzie można własnoręcznie wykonać makramę ze starych koszulek, stworzyć obraz z kawałków drewna i różnych metalowych elementów, a nawet zrobić instalację z ulubionych pamiątek.

– Sprzeciwiamy się kulturze „użyj i wyrzuć”. Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach recyklingowych niech przyniosą ze sobą to, co chcą wyrzucić. Podpowiem, co można zrobić. Jak przy pomocy kleju, farb stworzyć ciekawy przedmiot – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz.

Organizatorzy warsztatów zapraszają do Domu pod Cisem przy ul. Stawidłowej 3 w dzielnicy Zawodzie w Elblągu. Warsztaty rozpoczną się w sobota (8 sierpnia) o 10:00.

– Od godziny 10 zapraszamy do kawiarni i na zakupy do sklepu społecznego – mówi Justyna Duks, kierownik Domu pod Cisem. – Warsztaty recyklingowe rozpoczną się o godziny 11 i potrwają dwie godziny. Do udziału w nich zapraszamy całe rodziny. Dla każdego uczestnika będziemy mieli materiały edukacyjne przekazane nam przez Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, na dzieci czekają także niespodzianki od Biura Regionalnego w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

60-letni Janusz Kobyłka przejechał Polskę rowerem. W trasie zachęcał Polaków do oddawania krwi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.