Wilki zagryzły psa! Wataha coraz bliżej domów. Mieszkańcy boją się o swoje życie

2021-03-18 14:00
Wilk
Autor: Pixabay W Nadleśnictwie Elbląg wilki coraz częściej opuszczają lasy i wędrują do gospodarstw.

W miejscowości Stoboje (woj. warmińsko-mazurskie) pojawiło się ogromne zagrożenie dla mieszkańców. To wilki, które poczynają sobie coraz śmielej i już prawie w ogóle nie boją się zapuszczać do gospodarstw rolnych. Ostatnio zagryzły psa. To pierwsza tego typu sytuacja w gminie. Mieszkańcy obawiają się, ponieważ wilcze watahy czują coraz mniej respektu.

W miejscowości Stoboje, k. Elbląga wilki zaatakowały i zagryzły psa na terenie jednego z gospodarstw rolnych. Jak informuje "Radio Olsztyn", to pierwsza taka sytuacja w gminie. Problem jest jednak poważny, ponieważ wilki coraz częściej opuszczają lasy i wędrują na pola oraz w pobliżu domostw.

Zachowanie wilków niepokoi tym bardziej, że nie mają w zwyczaju wędrować do ludzi. – Zazwyczaj wilki unikają kontaktu z ludźmi i raczej nie podchodzą tak blisko domostw. Takie zachowanie nie jest typowe dla tych zwierząt – powiedział cytowany przez RO Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

Wilki zamieszkują tereny elbląskiego nadleśnictwa już ponad 30 lat. Leśnicy rzadko je spotykają, ponieważ zwierzęta prowadzą skryty tryb życia. Jak się zachować, kiedy już spotkamy wilka? Najlepiej zachować spokój i zachować rezerwę oraz spokojnie oddalić się na bezpieczną odległość. Pod żadnym pozorem nie wolno wykazywać agresji względem wilka lub próbować go spłoszyć.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niezwykłe spotkanie! Największy kot w Europie odwiedził las w warmińsko-mazurskim [ZDJĘCIA]

Sonda
Gdyby kózka nie skakała...
Rybołów na polowaniu