Wraki pojazdów znikają z Elbląga! Straż Miejska mierzy się z niechlubną ozdobą ulic

2020-07-30 14:03 Krzysztof Wójcik
Straż Miejska w Elblągu pozbywa się wraków pojazdów zaśmiecajacych ulice miasta!
Autor: Straż Miejska w Elblągu Straż Miejska w Elblągu pozbywa się wraków pojazdów zaśmiecajacych ulice miasta!

Strażnicy miejscy postanowili wziąć się za pozostawione na elbląskich parkingach i poboczach wraki samochodów. W zeszłą sobotę (25 lipca) rozpoczęła się akcja usuwania nieużywanych i niesprawnych samochodów, o których ich właściciele najwyraźniej zapomnieli. Kto zapłaci za lawetowanie i utylizację aut? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta!

Straż Miejska w Elblągu nieustannie otrzymuje zgłoszenia o porzuconych samochodach na terenie Elbląga. Procedury związane z ich usunięciem są długotrwałe i niezwykle skomplikowane. Na szczęście funkcjonariusze pozostają nieugięci i cały czas dążą do tego, aby jak najwięcej wraków pojazdów odeszło w zasłużoną niepamięć.

W tym roku odholowano już dwanaście pojazdów nieużytkowanych. Podstawą prawną dla rozpoczęcia procedury usuwania wraków reguluje art. 50a prawa o ruchu drogowym. Czytamy w nim:

1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną/miejską lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Kto zapłaci za odholowanie oraz utylizację wraku? Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom bardzo prosta. Wszelkie koszty pokrywa właściciel porzuconego pojazdu, a to ogromny wydatek! Problem może wystąpić, gdy ustalenie prawnego właściciela okaże się niemożliwe, jednak i na to funkcjonariusze mają swoje sposoby.

Strażnicy miejscy apelują, aby pamiętać o tym, że porzucony pojazd blokuje miejsca parkingowe, które ktoś mógłby wykorzystać. Ponadto szpeci nasze miasto oraz zanieczyszcza środowisko naturalne.

Ruszyła misja na marsa. Łazik ma znaleźć ślady życia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.