W pirackiej jeździe nie miał sobie równych! Sąd w Elblągu skazał Ślązaka za brawurę na drodze!

2020-07-30 12:56 Krzysztof Wójcik
Wyprzedzał, gwałtownie hamował i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu!
Autor: KMP w Elblągu Wyprzedzał, gwałtownie hamował i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu!

Mieszkaniec Śląska został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie. 30-latek na trasie S7 pod Elblągiem wyprzedzał, zajeżdżał drogę i gwałtownie hamował, czym zmuszał do hamowania innych uczestników ruchu. Zmusił nawet kierowcę samochodu dostawczego do zjechania na pobocze. Pirat zapłaci za liczne wykroczenia!

Zdarzenie miało miejsce 20 lutego tego roku na trasie S7 pod Elblągiem. 30-letni mieszkaniec Śląska jechał osobowym Renault w stronę Warszawy. Po wyprzedzeniu Forda Transita, zajechał mu drogę i zaczął gwałtownie hamować.

Zrobił to celowo i złośliwie. Kierowca dostawczaka musiał hamować i zjechał na pobocze. Od razu powiadomił służby. Przybyli na miejsce policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie pirata.

Sąd wydał już wyrok. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym przykładnie ukarał pirata drogowego ze śląska. Został także ukarany grzywną w wysokości 1000 zł. Stracił także prawo jazdy na 6 miesięcy. Dodatkowo musi pokryć koszty sądowe.

– Nikt na drodze nie jest i nie będzie bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Super Raport 24 VII (goście: Adam Struzik, Renata Mieńkowska-Norkiene)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.