Za nic mają ograniczenia prędkości! Zobacz, ile na liczniku miał rekordzista z Pasłęka!

2020-08-13 19:20 Krzysztof Wójcik
Za szybką jazdę można nie tylko stracić prawo jazdy, ale także trafić przed sąd!
Autor: KMP w Elblągu Za szybką jazdę można nie tylko stracić prawo jazdy, ale także trafić przed sąd!

Tylko w ciągu minionej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy postanowili zignorować obowiązujące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. W takich sytuacjach utrata dokumentu jest często dopiero początkiem, bo sprawa może trafić do sądu!

Miniona doba była wyjątkowo owocna dla policjantów z pasłęckiej drogówki. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, którym na 3 miesiące odebrali prawa jazdy. Obaj zatrzymani dopuścili się tego samego wykroczenia – jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym.

Na tym jednak policyjne łowy się nie skończyły. Zatrzymano także 21-latka, który volkswagenem polo, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz obowiązywał do listopada 2020 roku. Ponieważ młody mężczyzna nie potrafił wytrzymać jeszcze dwóch miesięcy, za kierownicę nie wsiądzie o wiele dłużej. Poza tym odpowie za niestosowanie się do orzeczenia sądu, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ile na liczniku miał rekordzista?

Zatrzymany jakiś czas temu 30-latek jechał osobowym BMW przez ul. Steffena w Pasłęku. Rozpędził wówczas auto do 114 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Policjanci po kontroli drogowej skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Wyrok już zapadł – sad skazał go na grzywnę w wysokości 1500 złotych. Zatrzymano mu także prawo jazdy.

Brutalne pobicie w sklepie w Gorzowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.