Zagubiona motorówka na Jezioraku. Łódź trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych

2021-06-16 15:12
Motorówka
Autor: Pixabay Zagubiona motorówka na Jezioraku. Łódź trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych. Zdj. ilustracyjne.

Na mazurskim jeziorze Jeziorak znaleziono kabinową łódź motorową . Poinformowało o tym w środę, 16 czerwca, starostwo powiatowe w Iławie. Motorówkę przekazano do Biura Rzeczy Znalezionych, które czeka na zgłoszenie się właściciela.

Odnalezienie bezpańskiej łodzi na najdłuższym polskim jeziorze - Jezioraku zgłosiła osoba prywatna. Nie jest znany właściciel łodzi, więc motorówka trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych przy starostwie w Iławie. - To pierwszy przypadek, gdy trafiła do nas znaleziona rzecz o tak znacznej wartości i tak dużych gabarytach - powiedziała PAP dyrektor wydziału organizacyjnego w starostwie Maria Jaworska.

Zwykle zgubami przynoszonymi przez przypadkowych znalazców są telefony komórkowe i rowery, chociaż - jak mówi Jaworska - zdarzały się i nietypowe przedmioty, jak nowa peruka albo parownica.

Tym razem jest to łódź motorowa kabinowa Fjord z silnikiem suzuki. Biuro Rzeczy Znalezionych nie ujawnia jej wartości, ani bliższych okoliczności, w jakich została znaleziona na wodzie. - Jest to rzecz dużej wartości i mógłby zgłosić się po nią ktoś, kto niekoniecznie jest właścicielem. Dlatego staramy się ograniczyć informacje do niezbędnego minimum - wyjaśniła Jaworska.

Iławskie Biuro Rzeczy Znalezionych wzywa właściciela do odbioru łodzi. Będzie musiał drobiazgowo opisać zgubę i udowodnić, że rzeczywiście należy do niego.

Biuro zamieści też ogłoszenia w mediach o znalezieniu motorówki i poszukiwaniach właściciela. Gdyby nikt nie zgłosił się przez dwa lata, to prawo własności przechodzi na znalazcę. Jeśli jednak i on nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, to właścicielem stanie się powiat.

Na Mazurach coraz więcej łódek. Trwa odliczanie do majówki i sezonu żeglarskiego