5 zarażonych z Gorzowa i okolic, 21 w Lubuskiem a aż 809 w kraju!

2020-08-07 15:51 Kły
Gorzów zakaźny
Autor: materiały szpitala Gorzów Łożka w gorzowskim szpitalu zapełniają się.

Dobowe rekordy chorych na COVID- 19 pobijane są z dnia na dzień. W piątkowy poranek (7.08) Ministerstwo Zdrowia poinformował o najwyższej liczbie zakażonych, od początku pandemii. W naszym regionie też ciągle przybywa osób z pozytywnym wynikiem testu.

Najwięcej nowych przypadków, dziesięć, dotyczy powiatu słubickiego. Są to pracownicy przygranicznych targowisk, którzy od kilku dni są badani. W sumie chorych jest 14 osób. Dotychczas testom na COVID- 19 poddano prawie tysiąc mieszkańców. Ponad czterystu zna już swoje wyniki, kolejni mają je otrzymać w najbliższym czasie. Handlujący, którzy mają ujemne testy mogą wrócić do pracy. Takie same badania prowadzone są na bazarze w Kostrzynie.

Kostrzyn korona
Autor: Dariusz Dutkiewicz Na kostrzyńskim bazarze na razie bez zakupów.

Koronawirusa stwierdzono u dwóch mieszkańców Gorzowa. Są oni w różnym wieku. Kolejne trzy zakażenia pochodzą z powiatu gorzowskiego. W sumie w mieście mamy 19 przypadków, a w powiecie 15. Nowe zarażenia są także w powiatach: nowosolskim (1 os.), świebodzińskim (1 os.) oraz w Zielonej Górze (2 os.).

Aktualne dane z piątku (7.08) dotyczące Lubuskiego to 479 chorych i 12 zgonów. Dobra informacja jest taka, że 224 pacjentów wyleczono. Cały czas trzeba pamiętać i stosować środki ostrożności czyli noszenie maseczek w miejscach publicznych i myć ręce.