7 tysięcy cebulek więcej! "Pola Nadziei" nabierają tempa w Gorzowie

2020-09-15 15:43 Kły
gorzów hosp akcja
Autor: facebook.com/Hospicjum-Św-Kamila Cebulka żonkila.

Przybywa chętnych do nabycia żonkili w gorzowskim hospicjum. Trwa akcja w nieco okrojonej formie niż rok temu. Przyczyną jest oczywiście koronawirus i związane z nim ograniczenia. Jednak placówka liczy na otwarte serca gorzowian.

W sumie do wzięcia przygotowano 37 tysięcy cebulek, choć zawsze było ponad 50 tysięcy. Są one dostępne w parafiach, ale także w niektórych szkołach czy przedszkolach, które przy zachowaniu zasad ostrożności włączają się w działania. Każdy może się zgłosić do sekretariatu przy Stilonowej.

- Cieszy nas każda informacja o chęci nabycia żonkili. Zainteresowanych przybywa, dlatego domówiliśmy jeszcze siedem tysięcy cebulek. Niestety pandemia nas nie oszczędziła i nasze dochody są o wiele mniejsze. Stąd prośba o wsparcie - wyjaśnia Krystyna Waleńska z hospicjum.

W tegorocznej 15 edycji cena za cebulkę wzrosła o 50 groszy czyli kosztuje 2 złote. Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej hospicjum. Najlepszą porą na sadzenie żonkili jest właśnie wrzesień. Wtedy na wiosnę pięknie wyrosną żonkile.