Awantura na sesji rady miasta z powodu napisu I LOVE GORZÓW . W tle środki odurzające

2020-10-28 19:04 em
Gorzów: Urząd Miasta
Autor: SG Urząd Miasta Gorzowa

Napis jest elementem większego projektu, który ma powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego, czyli inwestycji zaproponowanych i wybranych przez mieszkańców. Jednak podczas środowej sesji radna PiS apelowała by nie dopuścić do realizacji zadania bo to próba promocji... jednego z klubów radnych. Padły mocne słowa o środkach odurzających.

Alicja Burdzińska, radna klubu PiS podczas środowej sesji, przekonywała, że rada dała się nabrać i że to będzie skandal na skalę całego kraju.

Według niej realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego zadanie, którego elementem jest angielski napis ma służyć promocji... jednego z klubów w radzie miasta. 

Chodzi oczywiście o radnych klubu Kocham Gorzów. Jego przewodnicząca Marta Bejnar-Bejnarowicz tłumaczyła, że to inicjatywa mieszkańców i radni nie mają z nią nic wspólnego.

Dyskusja się zaostrzyła gdy radny Jerzy Synowiec zasugerował, że radna PiS... jest pod wpływem środków odurzających.

gorzów sesja rm
Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Sesja RM w gorzowskim ratuszu. Tym razem radni debatowali zdalnie, ale i tak było... gorąco.

Ostatecznie dyskusja zakończyła się odczytaniem fragmentu uchwały o BO, przypominającym że radni nie mogą w żaden sposób ingerować w wybrane przez mieszkańców inwestycje.

Mimo sprzeciwu PiS rada ostatecznie przeznaczyła pieniądze na realizację projektu z Budżetu Obywatelskiego, którego elementem jest napis.