Bobowicko: Straszliwa tragedia na przejeździe kolejowym. Śledztwo nadal w toku

2020-08-10 17:39 Dariusz Dutkiewicz
torowisko
Autor: Dariusz Dutkiewicz Ośmiolatek zginął na tym leśnym przejeździe

To była chwila, kiedy rodzinna wycieczka rowerowa zamieniła się w koszmar. Ośmiolatek nie miał najmniejszych szans, kiedy uderzył w niego szynobus relacji Zbąszynek - Gorzów Wielkopolski. Wszystko działo się na oczach oniemiałych rodziców oraz brata. Mieszkańcy wsi do dziś nie mogą otrząsnąć się z wrażenia na wspomnienie tego dramatu. A co dopiero powiedzieć o rodzinie...

Było piękne, słoneczne popołudnie, kiedy rodzina z Bobowicka woj. lubuskie wybrała się na rowerową eskapadę. To malownicze tereny. Piaszczysta droga wije się wśród lasów. Aby jednak bardziej się w nie zagłębić trzeba przekroczyć przejazd kolejowy. Wjazdu bronią metalowe barierki. Ponieważ kierowcy aut je omijali, z boku leśnicy wkopali betonowe słupki.

Konstrukcja nie stanowi jednak przeszkody dla rowerzystów. Dodać w tym miejscu należy, co ważne dla zrozumienia przyczyn tragedii z piątego lipca br., że po jednej stronie przejazd porastają gęste krzewy, co rowerzystom dramatycznie ogranicza widoczność.

torowisko
Autor: Dariusz Dutkiewicz Z tej strony widoczność jest dobra

No i w to właśnie miejsce dotarła czteroosobowa rodzina. Rodzice przekroczyli przejazd. Bracia w wieku siedmiu i ośmiu lat pozostali przed torowiskiem. I wtedy nagle z niewyjaśnionych przyczyn ośmiolatek ruszył przed siebie. Kiedy wkroczył na tory nagle pojawił się szynobus. Malec nie miał najmniejszych szans, aby przeżyć. Od miesiąca śledczy z Międzyrzecza ustalają przebieg tragedii. - Powołaliśmy biegłych, sprawa jest w toku - mówi prokurator rejonowy Janusz Kodź.

Tymczasem mieszkańcy Bobowicka współczują rodzinie, bo czyż może być coś tragiczniejszego niż śmierć dziecka. Są i głosy, że mogli tamtędy nie jechać. Warto jednak pamiętać, że w weekendy feralny przejazd przekraczają dziesiątki rowerzystów! Po prostu ośmiolatek z rodziną znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze.