Tym razem bez wygranej

Autor: Mazinio Tym razem bez wygranej

Było blisko setki! Gorzowskie koszykarki wygrały w Poznaniu

2018-02-04 21:27

97:80 to wynik meczu, w którym świetnie zagrała cała drużyna. O zwycięstwie zaważyła trzecia kwarta.

Adrenaliny na pewno nie brakowało zawodniczkom ani kibicom.

W pierwszej połowie InvestInTheWest AZS AJP miał problem z Amerykanką Davies, która do przerwy zdobyła aż 20 punktów. W połowie drugiej kwarty poznanianki prowadziły nawet 14 punktami i szansa wygrania pojedynku oddalała się od gorzowianek. Jednak w trzeciej odsłonie nastąpił zwrot akcji.

Do ataku poprowadziła Ola Pawlak dwoma celnymi rzutami i strata zaczęła maleć. Akademiczki były skuteczne i aż siedem razy trafiły za trzy punkty. Tą partię zakończyły wynikiem 33:12. Ostatnia część to wysokie prowadzenie gorzowianek i gra pod kontrolą.

Spisał się cały zespół, pięć zawodniczek uzbierało dwucyfrowy dorobek punktowy: Rytsikawa – 22, Hurst 20, Pawlak 18, Misiek i Swords po 16, a Stelmach - 3 i Szajtauer 2 oczka.

Kolejny ligowy mecz odbędzie się 17 lutego. Do Gorzowa przyjedzie Pszczółka Lublin.