Do meczu będą gotowi! Stal Gorzów ćwiczy na Jancarzu i sprawdza sprzęt

2020-06-05 17:50 MGA
Unia Leszno - Sparta Wrocław KIEDY mecz? GDZIE OGLĄDAĆ Żużel Unia Leszno - Sparta Wrocław TV TRANSMISJA NA ŻYWO Unia Leszno - Sparta Wrocław w TV Na jakim programie żużel
Autor: Stal Gorzów 1947 / Facebook.com Unia Leszno - Sparta Wrocław KIEDY mecz? GDZIE OGLĄDAĆ Żużel Unia Leszno - Sparta Wrocław TV TRANSMISJA NA ŻYWO Unia Leszno - Sparta Wrocław w TV Na jakim programie żużel

W czwartek (04.06) żółto-niebiescy ponownie wyjechali na tor. Przy ulicy Śląskiej znów można było usłyszeć warkot motocykli. Wszystko po to, by zawodnicy jeszcze przed startem ligi mogli sprawdzić sprzęt i zobaczyć co jeszcze należy poprawić. A same ligowe ściganie gorzowianie rozpoczną 14. czerwca.

Na torze pojawili się prawie wszyscy zawodnicy Stali. Prawie, bo zabrakło Duńczyka Marcusa Birkemose, którego zatrzymały obowiązki w ojczyźnie. Gdy pojawi się już w Polsce będzie musiał odbyć jeszcze obowiązkową kwarantannę.

Podczas treningu nie zabrakło jednak strachu, bo Niels Kristian Iversen zaliczył groźnie wyglądający upadek. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

Ogólnie, zdaniem trenera żółto-niebieskich, zawodnicy, głównie seniorzy są dobrze przygotowani do wyścigów. Więcej jazdy potrzebują juniorzy, ale to normalne, bo mają mniejsze doświadczenie niż ich starsi koledzy.

- Na razie wrażenie jest dobre, ale to jest subiektywne odczucie, weryfikacja nastąpi podczas pierwszego ligowe spotkania – przyznał Stanisław Chomski, trener gorzowian.

Stalowcy, którym udało się potrenować byli zadowoleni, że wreszcie mogą wspólnie spotkać się na torze. Wcześniej grupowe treningi nie były możliwe ze względu na panującą pandemię koronawirusa i wprowadzone w związku z tym ograniczenia.

gorzów żużel
Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Sytuacja Stali coraz gorsza.

- Fajnie złapać trochę tej normalnej rzeczywistości. Zaczynamy na poważnie sprawdzać sprzęt ligowy, zaczynamy się już trochę ścigać. Zostało nam jeszcze około pięciu treningów i mam nadzieję, że to wystarczy, żebym czuł się dobrze przygotowany do niedzieli – powiedział Szymon Woźniak, zawodnik Stali.

Pierwszy mecz odbędzie się już w następną niedzielę, czyli 14. czerwca. Wtedy gorzowianie podejmą na swoim stadionie Unię Leszno. Mecz odbędzie się jeszcze bez udziału publiczności. Fani będą mogli oglądać ściąganie dopiero od 19. Czerwca. Ale i tak na stadiony wpuszczonych zostanie mniej osób niż wcześniej. Według nowych zasad zapełnione może zostać maksymalnie 25% miejsc na widowni obiektu sportowego, a to oznacza, ze na stadion przy Śląskiej w Gorzowie będzie mogło wejść  co najwyżej 3750 osób.