Dantejskie sceny na pokazie garnków dla seniorów w Gorzowie! Ludzie atakują właściciela restauracji

i

Autor: SHUTTERSTOCK W Restauracji Radosna w Gorzowie Wielkopolskim miał się odbyć pokaz garnków dla seniorów, ale został on przerwany przez grupę aktywistów

Wielka awantura

Dantejskie sceny na pokazie garnków dla seniorów w Gorzowie! Ludzie atakują właściciela restauracji

2022-12-01 10:57

W Restauracji Radosna w Gorzowie Wielkopolskim miał się odbyć pokaz garnków dla seniorów, ale został on przerwany przez grupę aktywistów. Chcieli oni ostrzec starsze osoby przed ewentualnym oszustwem, ale wszystko skończyło się oskarżeniami i interwencją policji. Część osób obarcza winą za zdarzenie właściciela lokalu, zarzucając mu również inne rzeczy.

Dantejskie sceny na pokazie garnków dla seniorów w Gorzowie

Pokaz garnków dla seniorów w Restauracji Radosna w Gorzowie Wielkopolskim skończył się interwencją policji i zawiadomieniem dotyczącym zachowania właściciela lokalu - informuje Gorzowianin.com. Do prezentacji miało dojść w piątek, 25 listopada, ale żadne z 3 spotkań ostatecznie się nie odbyło, po tym jak zjawiło się tam 11 aktywistów, którzy chcieli ostrzec starsze osoby, że mogą paść ofiarą oszustwa. Monika Drubkowska z Fundacji Warto Być Równym nad Wartą opowiada, że na miejscu pojawił się również właściciel Restauracji Radosna, który miał zamknąć w środku seniorów i grupę aktywistów. Były wśród nich również dwie osoby, które czują się oszukane po jednym z wcześniejszych pokazów garnków - miał wtedy nabyć sprzęty za kilka, kilkanaście tys. zł.

- Kiedy powiedzieliśmy właścicielowi restauracji, że przetrzymuje nas w środku niezgodnie z prawem, odwołał policję. Wówczas to my wezwaliśmy na miejsce policyjny patrol. Z racji tego, że czekaliśmy na przybycie funkcjonariuszy dosyć długo, to pojechaliśmy na komendę złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jakim było bezprawne pozbawienie wolności kilkudziesięciu osób. Mam łącznie czterech świadków w sprawie, w tym dwóch dziennikarzy - mówi portalowi Gorzowianin.com Drubkowska.

Miała wziąć udział w reklamie z Makłowiczem, teraz ma łzy w oczach! Mieszkanka Gorzowa została bez pieniędzy

Właściciel restauracji odpiera zarzuty

Jak informuje Gorzowianin.com, poszkodowane osoby złożyły w tej sprawie zawiadomienie na policję w Gorzowie Wielkopolskim, tymczasem właściciel Restauracji Radosna przedstawił swoją wersję wydarzeń. Mężczyzna przekonuje, że "przekluczył drzwi" zgodnie z prawem obywatelskiego ujęcia, sprawdzając, czy nie doszło do kradzieży lub np. aktów wandalizmu, a później sam wezwał na miejsce mundurowych, który jednak później odwołał.

- Całe zajście osobiście zgłosiłem na policję, gdyż nikomu nie wyrządziłem żadnej krzywdy, nie jestem winny konsekwencji prezentacji handlowych, działam zgodnie z prawem, a przede wszystkim z obawy o bezpieczeństwo mojego mienia rodziny i własne. Pomiędzy piątkiem a niedzielą doszło do aktu usunięcia – kradzieży, naszego banneru reklamowego z pobliskiego płotu - pisze właściciel lokalu w liście do redakcji portalu Gorzowianin.com.

Krytyka lokalu w Google'u

To nie wszystko, bo część osób postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec udostępniania przez właściciela Restauracji Radosna miejsca organizatorom pokazów garnków dla seniorów. W związku z tym opinie na temat lokalu pojawiły się m.in. w Google'u. "Dałbym zero, za udostępnianie miejsca oszustom, sprzedającym garnki i pościele starszym osobom", "Współpracują z naciągaczami starszych osób - czyli są tak samo za ten proceder odpowiedzialni. Miejsce nieprzyjazne", "Jestem zawiedziona tym, co się tam wyprawia, naciąga się seniorów i w komentarzach głosi, że grupy tęczowe odpowiadają za hejt w tym miejscu. Proszę się nie zasłaniać, że prowadzi pan uczciwy biznes, bo to nie jest uczciwe!" - to tylko niektóre z nich. Co ciekawe, na wszystkie odpowiedział nawet sam zainteresowany, nazywając krytyczne głosy "hejtem" i odpisując jednemu z internautów w następujący sposób:

- Nie rozumiem zarzutów. Każdy Gość jakichkolwiek wydarzeń to odoba z pewnością inteligentna i potrafiąca samodzielnie dokonywać wszelkich wyborów. Proszę więc nie obrażać jak Pan to ujął "starszych ludzi", bo od Ich mądrości możemy się tylko uczyć - czytamy w opiniach Google.

Sonda
Czy wzięlibyście udział w takim pokazie?
Błoto zamiast czystego chodnika. "Straciłam buta w tym bagnie!"

Dlaczego niektórzy z nas tak dużo klną?

Posłuchaj kulturalnej rozmowy... o wulgaryzmach!

Listen to "Wulgaryzmy, przekleństwa - po co ich używamy? Czy ich cenzura jest potrzebna?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają