Pożar składu opon pod Cybinką

i

Autor: OSP w Cybince Pożar składu opon pod Cybinką

Duży pożar pod Cybinką. Dwukrotnie płonął skład opon [ZDJĘCIA]

2022-01-13 13:38

Kilka zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w środę wieczorem w pobliżu miejscowości Rybojedzko w powiecie słubickim. Ogień pojawił się ok. godz. 20 na składowisku opon. Choć pożar udało ugasić się po dwóch godzin, to nad ranem wybuchł on ponownie i akcję gaśniczą trzeba było zacząć od początku.

Pożar na składowisku opon w pobliżu miejscowości Rybojedzko pod Cybinką wybuchł w środę (12 stycznia) ok. godz. 20. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli strażacy z Cybinki, którzy zastali płonącą stertę opon zlokalizowaną przy betonowym silosie. Wkrótce w działaniach gaśniczych wsparli ich strażacy ze Słubic, Grzmiącej i Białkowa.

- Po opanowaniu sytuacji i zlikwidowaniu źródła ognia cała powierzchnia objęta pożarem pokryta została dokładnie pianą w celu odcięcia dopływu powietrza i zlikwidowaniu wszystkich zarzewi ognia - informują strażacy z OSP w Cybince.

ZOBACZ TEŻ: Po raz drugi stracił w płomieniach dom. Internauci ruszyli z pomocą

Akcja gaśnicza zakończyła się ok. godz. 21:30 i strażacy wrócili do swoich jednostek. Jak się jednak okazało, nie na długo. Przed godz. 4 w nocy na składzie opon znów pojawił się ogień. Na miejsce znów wysłano strażaków z Cybinki, Słubic, Grzmiącej i Białkowa. Po kolejnych dwóch godzinach pożar udało się ostatecznie ugasić i zabezpieczyć objęty pożarem teren.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Tragiczny finał świąt. Pożar w Zabrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE