Furiat zajechał mu drogę i sięgnął po broń. „Bandytyzm” [WIDEO]

2021-11-16 18:06
Furiat zajechał mu drogę i sięgnął po broń. „Bandytyzm” [WIDEO]
Autor: Lubuska Policja/MTA Furiat zajechał mu drogę i sięgnął po broń. „Bandytyzm” [WIDEO]

Policja mówi o wręcz bandyckim zachowaniu kierowcy w Strzelcach Krajeńskich. Złamał przepisy, zignorował innych kierowców, a gdy musiał się zatrzymać… wycelował prosto w kierowcę z naprzeciwka. 33-latek wpadł w furię i sięgnął po broń. Zgroza na drodze. Kierowca wpadł, a cały atak zarejestrowała kamera monitoringu.

Każdy kierowca spotyka się z czasem z agresją na drodze, ale to… to już przesada. Na takie zachowania nie może być miejsca na drogach. Kierowca osobówki, który na wahadle w Strzelcach Krajeńskich „olał” przepisy i zignorował czerwone światło, doprowadził niemal do czołowego zdarzenia, a potem… sięgnął po broń, przeładował i wycelował prosto w kierowcę z naprzeciwka. Wpadł w furię! Zgroza. A wszystko to uwiecznione na nagraniu z wideorejestratora. Zobacz poniżej!

Policjanci nie przebierają w słowach, opisując zachowanie pirata drogowego na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. – Przejawem nie tylko nieodpowiedzialności, ale wręcz bandytyzmu na drodze wykazał się 33-letni kierowca osobowego seata. Jego zachowanie zasługuje na szczególne potępienie, dlatego poniesie surowe konsekwencje – zapowiada asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Nagranie tego zdarzenia i zachowanie „narwanego” pirata drogowego mrozi krew w żyłach. Zapis z wideorejestratora trafił nie tylko na policję, ale też do internetu. Teraz został uzupełniony o sceny pokazujące 33-latka zakutego w kajdanki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 listopada, na ul. Wojska Polskiego w Strzelcach Krajeńskich. Tam wprowadzono ruch wahadłowy, ale jeden z kierowców nie zamierzał czekać na zielone. Gdy dojechał do prawidłowo jadącego autora nagrania i został zablokowany… sięgnął po broń!

– Kiedy obaj zablokowali sobie wzajemnie przejazd, mężczyzna z seata wysiadł z samochodu, wyjął przedmiot przypominający broń, przeładował i wycelował w kierunku prawidłowo jadącego kierowcy. Na szczęście ten wykazał się dużym opanowaniem i po chwili obaj mężczyźni pojechali dalej. Zapewne „krewki” kierowca seata był przekonany o swojej dominacji na drodze, bo przecież tylko on może mieć rację niezależnie od sytuacji i przepisów na drodze. Jeżeli tak właśnie uważał, to się bardzo mylił – dodaje Bartos.

Mężczyzna, który zarejestrował całe zdarzenie, przekazał nagranie policji, a mundurowi szybko dotarli do furiata z seata. 33-latek utrudniał funkcjonariuszom zadanie. Opuścił miejsce swojego zamieszkania i próbował się ukryć. Bezskutecznie. – Ukrywał się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Policjanci ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali w nocy z wtorku na środę (9/10 listopada) – informują mundurowi.

33-letni furiat nie uspokoił się nawet po zatrzymaniu. Znieważył funkcjonariuszy, groził policjantom. Mężczyzna usłyszał w sumie pięć zarzutów i został aresztowany. – Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, odpowie także za złamanie przepisów drogowych. Do sprawy policjanci zatrzymali również 53-latka, który próbował ukryć broń, pomagając w ten sposób w zacieraniu śladów – relacjonuje asp. Tomasz Bartos.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Pirat drogowy sięgnął po broń. Wszystko się nagrało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE