Gdzie możemy spodziewać się burz w woj. lubuskim?

i

Autor: Unsplash/cc0/pixabay.com Gdzie możemy spodziewać się burz w woj. lubuskim?

Gdzie jest burza w woj. lubuskim? Sezon burzowy rozpoczęty [MAPY, ZDJĘCIA]

2020-05-11 11:25

W końcu przyszła oczekiwana wiosna, a wraz z nią... burze. Najnowsza technologia umożliwia nam śledzenie na bieżąco zjawisk atmosferycznych, dzięki czemu dowiemy się, gdzie i kiedy będzie grzmiało. Jak to wygląda w woj. lubuskim?

Lubuskie to jeden z najcieplejszych regionów w Polsce, również wiosną. O tej porze roku pojawiają się pierwsze burze. Nierzadko bywają one gwałtowne, a towarzyszą im intensywne opady deszczu lub gradu. To nagłe zjawisko można jednak przewidzieć. Jeśli więc planujecie wiosenny wypad, warto śledzić prognozy pogody, ale to nie jedyne źródło informacji, z którego możemy korzystać.

Najnowsze technologie umożliwiają nam śledzenie burzy. Do dyspozycji mamy takie serwisy internetowe, jak: lightningmaps.org, www.radareu.cz czy burze.dzis.net. Pamiętajmy, że nagłym wyładowaniom atmosferycznym zwykle towarzyszą silne podmuchy wiatru i intensywne opady deszczu. Dzięki mapom i radarom możemy się na to odpowiednio przygotować. Jeśli nie musicie, lepiej nie wychodźcie wtedy z domu, zabezpieczcie samochód i wszelkie narażone na stratę przedmioty na balkonach czy w ogrodach. Takie zalecenia kierowane są również do rolników, których uprawy są w tym roku szczególnie narażone na gwałtowne zjawiska atmosferyczne, ale i suszę.

Gdzie jest burza w woj. lubuskim?

W internecie nie brakuje również stron prowadzonych przez prawdziwych miłośników burz. Nie tylko informują nas o miejscach, w których mogą wystąpić burze, ale przede wszystkim pokazują nam wyjątkowe zdjęcia ze swoich burzowych pościgów. W naszym województwie zapewniają nam to przede wszystkim Lubuscy Łowcy Burz.

Tak prezentują się burzowe chmury w Lubuskiem:

Śledźcie aktualną sytuację burzową!

Zaatakował nożem ratownika medycznego. Był kompletnie pijany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE