Gorzów: Autobusy bez „ciepłych guzików”, ale ze strefami bezpieczeństwa

2022-01-28 14:14
Gorzowski Portal Pasażera pozwoli zlokalizować autobus lub tramwaj
Autor: Bartłomiej Nowosielski / mat. prasowe

Od 1 lutego w autobusach miejskich w Gorzowie Wielkopolskim wyłączone zostaną „ciepłe guziki” - drzwi otwierane będą automatycznie przez kierowców. U prowadzących do odwołania nie będzie też już można kupić biletów. W autobusach, które nie posiadają kabiny kierowcy, wydzielona zostanie strefa bezpieczeństwa.

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na koronawirusa Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim zdecydował o wyłączeniu we wszystkich autobusach tzw. „ciepłych guzików”. Od 1 lutego drzwi otwierane będą automatycznie przez kierowców.

ZOBACZ TEŻ: Gorzowski Portal Pasażera pozwoli zlokalizować autobus i sprawdzić jakość powietrza

Od wtorku (1 lutego) w autobusach, które nie posiadają kabiny kierowcy, wydzielona zostanie też strefa bezpieczeństwa. Jak zapewnia przewoźnik, strefa zostanie ograniczona do minimum i wydzielona w sposób pozwalający na korzystanie przez pasażerów ze wszystkich miejsc siedzących w pojazdach. Wprowadzenie wydzielonej strefy bezpieczeństwa wiązać się będzie z brakiem możliwości korzystania z przednich drzwi pojazdów.

Od lutego wstrzymana zostanie również sprzedaż biletów prowadzona przez kierowców autobusów. Bilety będzie można kupić w biletomatach w pojazdach, w punktach handlowych oraz poprzez aplikacje.

MZK przypomina, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz stosowania maseczek zakrywających usta i nos.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się jechać komunikacją miejską bez biletu?
Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE