Gorzowski Portal Pasażera pozwoli zlokalizować autobus i sprawdzić jakość powietrza

2022-01-12 13:49
Gorzowski Portal Pasażera pozwoli zlokalizować autobus lub tramwaj
Autor: Bartłomiej Nowosielski / mat. prasowe

Gorzowski magistrat uruchomił Portal Pasażera. Dzięki niemu można sprawdzić, gdzie znajduje się i o której przyjedzie autobus lub tramwaj MZK, a także sprawdzić jakość powietrza w Gorzowie Wlkp.

Uruchomiony przez gorzowski magistrat Portal Pasażera ma stanowić duże udogodnienie dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. Nowa platforma umożliwia podgląd bieżącego rozkładu taboru komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym – oznacza to, że każdy pasażer może teraz zlokalizować na mapie autobus lub tramwaj, na który wyczekuje wraz z realnym czasem jego przyjazdu. Jak zapewniają przedstawiciele magistratu, wymierzony co do minuty czas oczekiwania na autobus lub tramwaj, będzie uwzględniać bieżące warunki drogowe, pogodę i awarie pojazdów, a także inne czynniki – w tym m.in. korki - mogące wpływać na opóźnienia.

ZOBACZ TEŻ: Wyższe opłaty za parkowanie w Gorzowie już od stycznia [NOWE STAWKI]

- Portal to także planer podróży, umożliwiający zaplanowanie przemieszczania się po mieście z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drogach - wyjaśnia Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji gorzowskiego Urzędu Miasta. - By zaplanować przejazd należy wprowadzić nazwę lub numer przystanku, następnie wybrać przystanek z listy. Można również wybrać przystanek z mapy. Kolejno odjeżdżające autobusy i tramwaje z tego przystanku zostaną wyświetlone w tabeli. Istnieje możliwość sprawdzenia późniejszych i wcześniejszych odjazdów dla wybranego przystanku.

Osoby korzystające z Portalu Pasażera przez telefon, dzięki funkcji udostępnienia lokalizacji mogą znaleźć na mapie najbliższy przystanek komunikacji miejskiej i zaplanować od niego swoją podróż.

Gorzowski Portal Pasażera pozwoli zlokalizować tramwaj lub autobus
Autor: Bartłomiej Nowosielski / mat. prasowe Gorzowski Portal Pasażera pozwoli zlokalizować tramwaj lub autobus

Na portalu można też sprawdzić jakość powietrza w Gorzowie Wlkp. Strona zbiera i pokazuje w czasie rzeczywistym odczyty mierników pyłu PM 10. Bieżące odczyty pozwalają monitorować stan powietrza w całym mieście, wszędzie, gdzie zainstalowane zostały tablice SDIP (Ustronie, Manhattan, Górczyn, Dolinki, os. Staszica, os. Piaski, wlot na os. Europejskie, os. Słoneczne, Wieprzyce, a także centrum i Zawarcie).

Gorzowski Portal Pasażera jest dostępny TUTAJ

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Wypadek w Zielonej Górze. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE