Zaatakował siekierą mężczyznę spotkanego w sklepie. Odpowie za usiłowanie zabójstwa!

2022-01-28 10:59
Zaatakował siekierą mężczyznę spotkanego w sklepie
Autor: mat. policji Zaatakował siekierą mężczyznę spotkanego w sklepie

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 66-letni mężczyzna, który brutalnie zaatakował klienta jednego ze sklepów w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie). Napastnik poważnie ranił mężczyznę siekierą w głowę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany kilka godzin po ataku. Teraz grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Do brutalnego ataku doszło w poniedziałek (24 stycznia) w jednym z marketów w Strzelcach Krajeńskich. Przed południem, gdy w sklepie panował spory ruch, napastnik zaatakował siekierą jednego z klientów. Zaatakowany mężczyzna odniósł poważne obrażenia głowy, a agresor tuż po ataku uciekł z miejsca zdarzenia.

Poważnie ranny mężczyzna został opatrzony na miejscu przez ratowników medycznych, a następnie przewieziony karetką do szpitala. Policjanci tymczasem rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

- Przesłuchania świadków, oględziny i zabezpieczony monitoring szybko pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za brutalny atak na jednego z klientów - informuje asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. - Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali 66-latka łączonego z atakiem.

ZOBACZ TEŻ: Sceny jak z filmu akcji! Mieli eskortować transport szczepionek, a ruszyli w pościg za złodziejem

66-letni mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Decyzją sądu 66-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE