Gorzów: Brakuje miejsc w żłobkach! Czy zaszczepione dzieci będą mieć większą szansę na przyjęcie?

2020-02-14 6:01 em
dziecko
Autor: Design_Miss_C/www.pixabay.com Czy radni zgodzą się na dodatkowe punkty za szczepienia?

To najnowszy pomysł urzędników, już wspierany przez sporą grupę rodziców. Zaszczepione dzieci mają dostać dodatkowe punkty podczas rekrutacji do żłobków w Gorzowie. Te mogą się przydać bo w ubiegłym roku chętnych było dużo więcej niż miejsc. Nie przyjęto kilkaset maluchów.

Nabór do żłobków rusza w kwietniu. Miejsce to "towar" bardzo deficytowy. Wnioski liczone są w setkach a miejsc jest dużo mniej - zwykle około 200. Ile ich będzie w tym roku? Jeszcze dokładnie nie wiadomo.

To zależy m.in. od tego ilu rodziców zdecyduje się zabrać z placówek swoje już nieco starsze pociechy. Gorzów wprawdzie otrzymał rządowe pieniądze - 300 tysięcy złotych - na utworzenie kolejnego oddziału w żłobku, ale dodatkowych miejsc będzie tylko kilkanaście.

Co decyduje o przyjęciu? Każdy wniosek jest punktowany. Dodatkowe oczka można otrzymać m.in. za posiadanie karty mieszkańca. Punkty dostają także rodziny wielodzietne czy rodzice dzieci niepełnosprawnych. Czy będzie także bonus za szczepienie dzieci?

Takie rozwiązanie chcą wprowadzić urzędnicy. Popiera je spora grupa rodziców. W specjalnej ankiecie przeprowadzonej przez urząd w żłobkach za takim rozwiązaniem opowiedziało się aż 96 procent pytanych.

Ostateczną decyzję podejmą radni. O szczepieniach mają dyskutować na najbliższej sesji, jeszcze w tym miesiącu.