Gorzów: Brakuje motorniczych. Może chcecie poprowadzić tramwaj?

2020-01-23 17:48 em
Gorzów tramwaj
Autor: Bartłomiej Nowosielski/www.gorzow.pl MZK szuka motorniczych.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wciąż poszukuje pracowników. Jak nam powiedział Roman Maksymiak, prezes MZK gdyby tramwaje zostały uruchomione z początkiem roku na wszystkich liniach w mieście, nie miałby kto ich obsługiwać. Brakuje także kierowców.

Gorzowskie tramwaje powinno obsługiwać około 50 motorniczych. Roman Maksymiak, prezes MZK przyznaje, że gdyby trzeba było teraz uruchomić komunikację tramwajową zabrakło by mu 23 pracowników.

MZK nie może obecnie prowadzić szkoleń dla nowych motorniczych bo ich elementem są jazdy po mieście z pasażerami. Nie można ich przeprowadzić bo tramwaje po Gorzowie na razie nie kursują.

Gorzów sikorskiego
Autor: mazinio Zanim ruszą tramwaje trzeba zakończyć remont ulicy Sikorskiego.

Szkolenia rozpoczną się po zakończeniu prac remontowych na ulicy Sikorskiego. Wtedy zostanie uruchomiona linia nr 1 czyli Wieprzyce - Silwana. Przypomnijmy: kursowanie tramwajów zawieszono we wrześniu 2017 roku.

Spółka cały czas szuka także kierowców i planuje kolejne kursy, niewykluczone że ponownie będą kierowane do pań. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej MZK.