Gorzów: Co się dzieje na ulicy Sikorskiego? Czy inwestor skończy zgodnie z planem?

2020-04-06 6:02 em
Gorzów sikorskiego  rolnik
Autor: em Prace trwają m.in. obok Rolnika.

Prace - choć na budowie jest mniej osób z powodu pandemii - cały czas trwają. Mają zakończyć się w czerwcu. Wiadomo, że 6. kwietnia nie uda się uruchomić tramwajów. Na razie m.in. trwa budowa ronda przy Rolniku, kanalizacji przy ulicy Młyńskiej. Co jeszcze?

Budowlańcy działają także na deptaku pomiędzy ulicami: Chrobrego i Herberta. Tam prowadzone są prace brukarskie. W kilku punktach ustawiane są stojaki rowerowe i wiaty przystankowe. Przy Rolniku układane są krawężniki, trwają prace przy podbudowie drogi. Płyty na torowisku są klejone i spoinowane.

Inwestycja ma się zakończyć w czerwcu. Czy uda się ją zrealizować? W poniedziałek (06.04) urzędnicy będą rozmawiać z wykonawcą. Po spotkaniu powinniśmy poznać szczegóły dotyczące harmonogramu prac.

Przebudowa ulicy Sikorskiego to jedna z największych gorzowskich inwestycji. Prace trwają o ponad dwóch lat. Po remoncie zmieni się układ komunikacyjny w centrum miasta. Powstanie m.in. olbrzymi deptak - od urzędu miasta do katedry. Koszt inwestycji to blisko 56 milionów złotych.