Gorzów: Coraz więcej ścieżek dla rowerzystów. Gotowa jest już ta wzdłuż ul. Piłsudskiego

2019-10-08 18:20 Magdalena Pawłowska
Ścieżka przy Żwirowej będzie gotowa do końca listopada
Autor: Łukasz Kulczyński / www.gorzow.pl Ścieżka przy Żwirowej będzie gotowa do końca listopada

Trwają prace związane z poprawą infrastruktury rowerowej w mieście. W ramach robót powstają nowe ścieżki rowerowe, a te już istniejące są przebudowywane. Wszystko po to, by rowerzystom jeździło się przyjemniej i bezpieczniej.

Do użytku została już oddana ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż wyremontowanej ulicy Piłsudskiego. Wkrótce gotowa też będzie ścieżka wiodąca od skrzyżowania ulic Piłsudskiego z Czereśniową w kierunku Ronda Piłsudskiego. Dalej skręca ona w dół i w Al. ks. Andrzejewskiego oraz ul. Roosevelta łączy się z drogą rowerową na ul. Słowiańskiej, a także budowanym odcinkiem do Błotnej.

Z kolei do końca listopada dla rowerzystów udostępniony zostanie trakt wzdłuż Żwirowej na odcinku od u. Roosvelta do Błotnej. Sama rozbudowa odcinka na ulicy Żwirowej, na odcinku od okolic skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Błotną, oprócz budowy ciągu rowerowego, obejmuje przebudowę ciągu pieszego, budowę nasypu drogowego o długości 248 m oraz przebudowę skrzyżowania ul. Żwirowej i Błotnej w zakresie zmiany geometrii.

W Gorzowie jest obecnie ponad 50 kilometrów ścieżek rowerowych, powstanie kolejnych 10 km.