Gorzów: Światła czy dodatkowy pas? Co dalej z wyjazdem z ulicy Owocowej?

2019-10-09 6:15 Wojciech Hańczuk
Gorzów Owocowa
Autor: mazinio Korki na skrzyżowaniu czasem są bardzo duże.

Urzędnicy rozważają dwa warianty organizacji ruch na skrzyżowaniu ulicy Owocowej z Wyszyńskiego. Być może funkcjonująca tam obecnie tymczasowa sygnalizacja świetlna zostanie na stałe ale możliwe jest także utworzenie dodatkowego pasa ruchu. Jedno jest pewne. Kierowców czekają kolejne testy i utrudnienia.

To specyficzne miejsce na mapie miasta. Wyjazd z ulicy Owocowej przez mostek jest bardzo trudny, czasami trzeba długo czekać na swoją szansę. Spowolnienie ruchu na Wyszyńskiego - np. światłami - sprawia, że korkuje się ta ulica. To ważna i oblegana droga m.in. do Kłodawy. Próbowano tam już kilku rozwiązań m.in. ruchem kierował policjant. Obecne rozwiązanie jest zostało wymuszone przez remont ulicy Kazimierza Wielkiego ale prace dobiegają końca. Co dalej?

Gorzów Owocowa
Autor: mazinio Wyjazd z ulicy Owocowej czasami zajmuje dużo czasu.

Teraz na skrzyżowaniu, na popularnym mostku działa tymczasowa sygnalizacja świetlna. Po zakończeniu remontu ulicy Kazimierza Wielkiego urzędnicy chcą przeprowadzić kolejne testy, które mają wykazać czy sygnalizacja w tym miejscu jest niezbędna.

O szczegółach opowiedział Radiu ESKA Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Taka sygnalizacja może kosztować ok. 200 tys zł. Środki mają pochodzić z budżetu miasta. Jeśli pieniądze się nie znajdą, na skrzyżowaniu może pojawić się inne rozwiązanie. Wiązałoby się to z przeniesieniem przejścia dla pieszych i stworzeniem kolejnego pasa ruchu.

Jak mieliby jeździć kierowcy? Posłuchajcie co w Radiu ESKA mówił Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Testy mają zostać przeprowadzone po zakończeniu remontu Kazimierza Wielkiego. Ten ma potrwać do końca listopada. O tym jakie rozwiązanie zostanie zastosowane na skrzyżowaniu Owocowa-Wyszyńskiego dowiemy się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.