Gorzów: Handel czy rekreacja? Urzędnicy kontra mieszkańcy

2019-09-12 15:48 Wojciech Hańczuk
Gorzów Piaski
Autor: mz Co powstanie na skwerze. Ławeczki czy sklep?

Mieszkańcy Piasków protestują​. Nie chcą pod oknami pawilonu handlowego, wolą tereny rekreacyjne. Urzędnicy mają inne plany. Potrzebują pieniądze na inwestycję i działkę chcą sprzedać. Gorzowianie sami przygotowali projekt uchwały, która ma ukrócić plany urzędników. Decyzję podejmą radni.

O sprawie już informowaliśmy - chodzi o skwer przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Jest tam trochę zieleni, która oddziela budynki od ruchliwej ulicy. Na trawie bawią się dzieci, zimą ślizgają się. Urząd chce aby w tym miejscu powstał pawilon handlowy.

Pomysł nie podoba się mieszkańcom. W ubiegłym tygodniu do prezydenta Gorzowa trafiło pismo w którym gorzowianie domagają się rezygnacji ze sprzedaży działki. W środę (11.09) mieszkańcy złożyli w UM projekt uchwały, która ma zmienić przeznaczenie tego terenu pod rekreację. Pod złożonym projektem podpisało się 495 osób.

Gorzów prezydent Wójcicki
Autor: kłw Czy mieszkańcy przekonają prezydenta Wójcickiego?

Prezydent ma 60 dni na zaopiniowanie złożonego projektu uchwały. Później ma on trafić pod obrady rady miasta. Mieszkańcy 27 września mają się spotkać z urzednikami. Miasto chce sprzedać działkę bo potrzebuje pieniędzy na inne inwestycje.