Gorzów: Więcej tlenu, mniej benzenu! Mieszkańcy blokowali drogę do Gdańska

2019-09-09 19:19 Wojciech Hańczuk
Asfaltownia Gorzów
Autor: mazinio Mieszkńcy przez dwie godziny blokowali drogę.

Protestujący skandowali hasła i przez dwie godziny spacerowali po pasach na jednej z ruchliwszych gorzowskich ulic. Przejazd w kierunku Gdańska był mocno utrudniony. Mieszkańcy osiedla Magnolia Park nie chcą by w pobliżu ich mieszkań wybudowano asfaltownię. Rozmawiają z urzędnikami i zapowiadają kolejne protesty.

NIE dla asfaltowni na osiedlu - to jedno z wielu haseł skandowanych przez mieszkańców gorzowskiego osiedla Magnolia Park. W poniedziałkowe popołudnie (09.09) grupa ok. 50 osób zablokowała drogę krajową numer 22. Mieszkańcy nie chcą koło swoich okien wytwórni asfaltu. Gorzowianie chodzili przez dwie godziny przez przejście dla pieszych przy ul. Walczaka, nieopodal tymczasowej pętli autobusowej.

- Będziemy protestować aż do skutku, chodzi o nasze zdrowie. Niedawno wprowadziłem się do Gorzowa jestem niezadowolony, że 100 metrów dalej będzie asfaltownia. Droga jest potrzebna ale asfaltownia ma powstać w innym miejscu - mówią protestujący.

Asfaltownia Gorzów
Autor: mazinio Nie poddamy się, nie chcemy być truci - mówią protestujący.

Policja nadzorowała protest ale i tak tworzyły się korki. Co na to kierowcy? - Rozumiemy sytuację tych ludzi. Czasami zwykłe pisma nie wystarczą i trzeba wyjść na ulicę. Czekam spokojnie - mówił jeden z kierowców. - Mają rację. Gdzie wśród bloków takie draństwo jak wytwórnia mas bitumicznych - mówi kolejny kierowcy cierpliwe czekający w korku.

Asfaltownia Gorzów
Autor: mazinio Kierowcy stali w korkach. Popieramy protestujących - mówili ci, z którymi rozmawialiśmy.

Mieszkańcy osiedla rozmawiają z urzędnikami o przeniesieniu asfaltowni w inne miejsce. Od przebiegu rozmów zależy czy będą kolejne protesty. Niewykluczone, że już we wtorek (10.09) o tej samej godzinie i w tym samym miejscu dojdzie do kolejnej pikiety.

Asfaltownia Gorzów
Autor: mazinio Mieszkańcy rozmawiają z urzędnikami. Czy uda się przenieść asfaltownię w inne miejsce?

Przypomnijmy: inwestycja ma powstać na terenie prywatnym i uzyskała wszystkie potrzebne pozwolenia. Asfaltownia ma być wykorzystywana podczas prac nad rozbudową drogi krajowej nr 22. Po zakończeniu inwestycji ma zostać rozebrana.