Gorzów: naraził Skarb Państwa na stratę NIEWYOBRAŻALNYCH pieniędzy! Dopadli go w mieszkaniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-04-06 12:43 Konrad Marzec
Akcja policji w mieszkaniu w Gorzowie. Zatrzymany ukrywał mnóstwo skarbów
Autor: Lubuska Policja Akcja policji w mieszkaniu w Gorzowie. Zatrzymany ukrywał mnóstwo skarbów

Gorzów: ponad 900 sztang papierosów, 90 kilogramów krajanki tytoniowej, a także pieniądze w kwocie prawie 32 tysięcy złotych i 1300 euro zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali także 44-latka, który przechowywał kontrabandę w swoim miejscu zamieszkania. - Szacuje się, że mężczyzna spowodował straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w kwocie ponad 255 tysięcy złotych - czytamy w komunikacie Lubuskiej Policji.

Gorzów: Naraził Skarb Państwa na stratę NIEWYOBRAŻALNYCH pieniędzy! Dopadli go w mieszkaniu

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 44-letniego gorzowianina podejrzanego o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. - Było to możliwe dzięki skutecznej pracy operacyjnej oraz dochodzeniowo-śledczej. Wnikliwa analiza zebranych informacji pozwoliła policjantom wytypować mężczyznę, który mógł trudnić się tym przestępczym procederem - chwali kolegów biuro prasowe Lubuskiej Policji. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Przeczytaj także: Kostrzyn n. Odrą: Szok! Wsiadła za kierownicę mając ponad 4 promile. Skończyło się fatalnie

- 30 marca funkcjonariusze weszli do mieszkania 44-latka i należących do niego pomieszczeń gospodarczych, gdzie ujawnili ponad 900 sztang papierosów i 90 kilogramów krajanki tytoniowej. Dodatkowo, podczas wykonywanych na miejscu czynności, policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie prawie 32 tysięcy złotych oraz 1300 euro. Cała kontrabanda została zabezpieczona, a mężczyzna doprowadzony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Gdyby nielegalne papierosy i krajanka tytoniowa, które posiadał trafiły na rynek, wówczas Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego straciłby ponad 255 tysięcy złotych - informują funkcjonariusze Lubuskiej Policji w komunikacie prasowym.

44-latek usłyszał zarzut związany z uchylaniem się od opodatkowania przez nieujawnienie właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania, jakim było posiadanie wyrobów akcyzowych w postaci papierosów oraz krajanki tytoniowej. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności - podsumowuje młodszy aspirant Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Naraził skarb państwa na gigantyczne straty! Dopadli go w mieszkaniu w Gorzowie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE